Reportáže ze zápasů A týmu

Okresní přebor mužů 2012 / 2013 - jaro 2013:

21. kolo - OP muži - Sklo Bohemia Antonínův Důl - SK KOSTELEC 4 : 3 ( 2 : 2 ) - Hájek, Procházka A., Procházka J.

Plavec – Smejkal (68. Lukšů), Procházka J., Hájek, Čírtek – Sekan, Procházka A., Fejt, Kacafírek – Číhal, Kružík

Ani jsem nestihla zapsat složení sestavy, které doznalo změny v obraně – když A. Procházka byl posunut do zálohy, a už jsme inkasovali první branku. Neuběhla tedy ani první minuta a domácí dokázali z výhody po faulu proměnit první šanci utkání. K další se dostali po chybě v obraně a trefili břevno. V několika dalších minutách se snažíme handicap napravit a k útoku se dostává Kacafírek. Chabý útok s přehledem zakončuje brankář domácích.

Až v 11. minutě z trestného kopu se před branku dostává Hájek a nekompromisně vyrovnává na 1:1. Možnost dostat se do vedení je, zdá se, značně ztížena mokrou trávou, když ta podkopová nohy při několika zdařilých šancích, ale k samotnému výstřelu náš útok nepustí, maximálně vybojujeme roh, ale ani z toho nedokážeme víc. Pak dochází k fatální chybě uprostřed hřiště a z rychlého brejku jdou domácí do útoku, nezastaví je ani obrana, gólman a ani dobíhající Kacafírek. 2:1 v 30. minutě. Do konce první půle ještě znovu vyrovnáme na 2:2, když přihrávku od Číhala promění A. Procházka. Pak je na čase do kabin jít uklidnit emoce, které po čtyřech brankách nejsou příliš schopné další hry…

Začátek druhé půle znamenal žlutou kartu za simulování pro domácí, šanci Číhala zakončenou trefou gólmana a několik šancí usazených mimo brankové tyče. A pak postupně zvyšování domácích v 58. minutě na 3:2 a 65. minutě na 4:2. Šance na vítězství a posun v tabulce s ubývajícím časem mizí, i když fotbal, který se na hřišti odehrával, nebyl pro nás v nejlepších barvách, rozhodně bylo na co se dívat.

Úspěšné zakončení A. Dolu bylo vždy po nečekaném a velmi rychlém brejku a chybách v obraně. Vytvořit hru se sice kostelečtí snažili dál, ale vždy bez úspěchu – centr Kružíka nenašel spoluhráče, mával se ofsajd nebo se prostě na přihrávku nestačilo doběhnout... Zvýšení na 5:2 zastavil v 88.minutě Kacafírek, byť zahrál pro protihráče rohový kop, který jsme ale jako zázrakem stihli otočil a v poslední minutě utkání se trefil J. Procházka.

Ke zvážení je šachová partie v obraně/záloz… Počkáme si, CO s tím neUDĚLÁ TRENÉR do přístího domácího zápasu. Jinak se pro tentokrát dá hovořit jen o kvalitním soupeři a rovněž pak o kvalitní hře i díky kosteleckým barvám.

Mirka Fejtová, reportérka SK


15. kolo - OP muži - 1. FC Batelov - SK KOSTELEC 0 : 0 ( 0 : 0 )

Plavec – Smejkal, Procházka A., Hájek, Čírtek – Číhal, Procházka J., Fejt, Sekan – Pech (80. Lukšů), Kružík

Na loňskou bouřku v Batelově si pamatujeme všichni do jednoho, ale tenkrát jsme krom zmoklých trik vezli dvougólovou výhru. Tentokrát vezeme dvě žluté karty (P. Čírtek a V. Lukšů). První půle za bezbrankového stavu znamenala menší převahu pro domácí, přestože se k žádné výrazné šanci nedostali.

Na naší straně došlo alespoň k několika ofsajdovým akcím, i když je sporné, zda to opravdu byly ofsajdové ofsajdy?! Hned v prvních minutách utkání jsme měli možnost proměnit tři rohové kopy, ale z prvního nebylo zhola nic a druhý míč ve spolupráci Hájka a J. Procházky skončil mimo brankové tyče, ten třetí, nakrátko kopaný, zakončil Fejt hlavou přes. Ve 20. minutě jdou domácí do brejku, vzápětí zastaveni M. Hájkem, který balon posílá zpět do hry, a to Pechovi, který už nestihne zakončovat a vrací míč na střed, mine J. Procházka a míč z první trefuje Fejt, ale zakončuje opět vedle. Marná snaha je levačky J. Procházky i M. Sekana, který „odevzdává“ míč do rukou golmana domácích. Ke konci pětačtyřicáté minuty ještě před bránu centruje Fejt, nicméně Kružík ani Číhal nedokáží šanci proměnit.

V 50. minutě nechybělo k radosti mnoho. Z houfu všech hráčů se míče ujímá Fejt a trefuje brankáře nebo tyč (tato akce nebyla pro diváky příliš čitelná). Na druhé straně se pak pro změnu nepíská ofsajd a Batelov se dostává k šanci, kterou ale hasí v dnešním zápase velmi důsledná obrana. Další nádherná fotbalová chvíle přichází o několik minut později, když perfektním lobem J. Procházka přihrává Kružíkovi, který si hravě pohraje s obranou a ….pak celou tuhle parádu krásně zakončí mimo branku.

Další „gólovku“ zakládá i Čírtek, bez koncovky. Centr Kružíka křížem poslaný na nabíhajího Číhala a Pecha je taky akce k pohledání… Pohledal by ale i ten gól, který nepřišel. Ani z četných rohových kopů nedokážeme stav změnit a pomalu si začínáme zoufat, že urveme pouhopouhý bod. Na závěr nám svitla naděje, když z trestného kopu batelovský hráč trefil Číhala, ten se ale okamžitě vzpamatoval a sám si došel s míčem pro šanci, kterou zakopl přes branku, což je sice pro horlivé emoce pochopitelné, nicméně nežádoucí, obzvlášť v takto hektickém zápase.

Vyzdvihnout je třeba pro toto utkání práci celé obrany, která až na jednu chybičku nezadala Batelovu šanci k žádnému výraznějšímu útoku. Tenhle remízovaný zápas, ve kterém kostelecký výběr měl jasnou převahu, ale nedokázal zakončit, bude hodně mrzet. V dohrávaném kole na frak totiž dostala Černíč i Velký Beranov a Kněžice remízovaly… Celek Kostelec A se tedy stále drží na pátém místě, o skóre za čtvrtou Černíčí.

Mirka Fejtová, reportérka SK


20. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - FC Bítovčice, o.s. 5 : 1 ( 2 : 0 ) - Sekan, Kružík 2, Páral, Fejt

Plavec – Smejkal, Procházka A., Hájek, Čírtek – Číhal, Procházka J., Fejt, Sekan (88. Tichánek) – Lukšů (60. Pech), Kružík (74. Páral)

Před velkolepou oslavou několika členů SK a jednoho nově narozeného bylo potřeba udělat si žízeň, když důvodů k oslavě bylo už tak dost. Předestírám ale, že prognózy výběru domácích byly velmi optimistické – očekávaly se jasné tři body. Začalo se zhurta a už v druhé minutě jsme kopali roh, který rozehraný nakrátko, nepřinesl zhola nic.

Boj o branku v podání Kružík a J. Procházka vynesl další rohový kop a ani ten se nedočkal lepšího konce jako jeho první kolega. Převaha domácích během první desetiminutovky přinesla ještě zajímavou akci, kdy ze skrumáže před brankou soupeře z první střílel Číhal a Lukšů, ale pro příliš razance míč minul bránu o několik metrů. Na oplátku se k šanci dostali hosté a poprvé zasahoval Plavec. Bítovčice vybojovali pouze roh. Marná snaha.

Do brejku poslal balon Fejt, ale tentokrát na přihrávku Sekan ještě nedosáhl a z dalšího rohu zasahuje brankář soupeře. V 13. minutě zaduněla po kosteleckém faulování rána z trestného kopu do zdi a výhodu prvního gólu přináší o okamžik později Sekan, když krásně hlavou zakončuje přihrávku Smejkala. 1:0. Ke štěstí se pak konečně dopracoval i Kružík, když v 22. minutě posílá míč za záda soupeřovic golmana. Sice to by gól loudavý ?, ale snad se tím Kružík dostal ze začarovaného kruhu neproměňovaných šancí. 2:0. Dalších 25 minut se až na jednu výraznější akci Bítovčic, kterou zachraňoval Plavec a J. Procházka, neproměnil ve dvou šancích Číhal ani kvůli dlouhé přihrávce Lukšů.

Začátkem druhé půle jakoby kostelečtí malinko přestali hrát. Pětiminutovka byla spíše ve znamení Bítovčic, což neprolomila ani houfná akce před jejich bránou, kdy zakončovat mohl Sekan i Číhal, ale byli dosti překvapení z (ne)pohybu balonu. V 53.minutě se žlutí pro kostelecký dres s číslem 15 – M. Fejta. Trestný kop po faulu uklízí bez váhání Plavec. Pak se konečně zase rozehrávají i domácí a k útoku jde Číhal, zakončuje daleko přes bránu a Kružík, nejprve v marné sólo akci a poté v 59. minutě znovu sám a potvrzuje znovunabytou gólovou formu a zvyšuje na 3:0.

Posléze se žlutí za nevybíraví slovník i v řadách hostů. Ani s třígólovým náskokem kostelečtí nepolevují a stále se snaží skóre ještě vylepšit – Kružík, Číhal a vystřídaný Pech. Pak se hra otáčí a po rohu Bítovčic díky nedůslednému bránění je stav v 71. minutě 3:1. Další žlutá karta pro Kostelec je za faul M. Číhala. Další střídaný, V. Páral, se naplno ukáže v 81. minutě, když po levé straně sbírá přihrávku M. Číhala a vzápětí ji mění na gól a zvyšuje na 4:1. Překvapivá a vítaná změna fotbalové polohy V. Párala, který spíše na góly přihrává nebo uklízí nepořádek v obraně… A aby toho nebylo málo, na 5:1 v 86. minutě dorovnává M. Fejt, který chvíli před zápasem přesně tohle skóre předpovídal. Ještě se dočkáme trestného kopu naším směrem, ale tuhle akci pohodlně uklízí M. Hájek hlavou a nechává tak skóre na krásných 5:1.

Mirka Fejtová, reportérka SK


16. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - Podyjí Černíč 1 : 1 ( 0 : 0 ) - Hájek

Plavec – Smejkal (Páral), Procházka A., Hájek, Čírtek – Číhal, Procházka J., Fejt, Sekan – Lukšů (Pech), Kružík

Prognózy nebyly příliš optimistické. Přístup nebyl optimistický. Ale byl aspoň veselý. Černíč je dobrý soupeř, což nám ukázal mj. v zápase na jejich půdě, kdy nám nasypali čtyři ostudné góly. Zápas byl hodně dynamický už od začátku. Hrálo se energicky na obou stranách. Jak domácí, tak hosté dělali chyby, ale také zajímavé fotbalové parády.

Co se pokazilo v záloze, zachraňovala přerušením naše obrana. Do vedení nás poslal už v 15. minutě M. Hájek, a to po trestném kopu „týmu A. & J. Procházků“. Navrch jsme měli bohužel jen 5 minut, kdy balon postupně ztratili snad všichni členové naší obrany a Černíč vyrovnala na 1:1.

Celý zbytek zápasu už nepadl ani jeden gól, i když oba týmy určitě měli na víc. Hrálo se o nervy. Hrálo se o čas. Hrálo se o chyby. Hrálo se o to, kdo udělá chyb méně. Na naší straně se k šancím dostal V. Lukšů, několikrát M. Kružík, M. Sekan nebo hlavou M. Fejt. Někteří byli v dobrém slova smyslu vidět víc, než jindy. Jiným naopak štěstí nepřálo vůbec, což se posléze podepsalo na náladě celého týmu.

Zaslouženě ale kostelečtí hoši vybojovali jeden bod, což je s týmem jako je Černíč velmi cenné! I když jsme nevyhráli, tady můžeme říct, že vyhrál fotbal. Kéž by to pochopili i někteří přespolní fanoušci…že FANDÍME FOTBALU…nebo bychom fandit měli…

Mirka Fejtová, reportérka SK


19. kolo - OP muži - Sokol Puklice - SK KOSTELEC 1 : 2 ( 0 : 0 ) - Kružík, Číhal

I velmi štědře placení reportéři úspěšného klubu z Jihlavska občas potřebují vypadnout na Maledivy na dovolenou a musí pak vařit články z vody.

V Puklicích kostelečtí předvedli fotbal, jaký umí hrát. Nebo spíš neumí. Není tolik problém vymyslet akci a dokonce ani není potíž tuhle akci provést. Komplikace nastávají při tahu na branku. Doslova. Celou první půli se hosté trápili s neproměněnými šancemi (domácí jich zase tolik neměli, aby to stálo za zmínku).

Na chvíli se do vedení dostali v druhé půli, když první gól zápasu dal M. Kružík. Vzápětí vystřídaný puklický hráč hlavou srovnal na 1:1 a Kostelec se tak ještě chvíli musel trápit, aby jej do vítězství poslal M. Číhal zvýšením na 1:2.

PS: Díky všem našeptávačům za info o utkání.

Mirka Fejtová, reportérka SK


18. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - Družstevník Velký Beranov 2 : 1 ( 0 : 0 ) - Sekan, Číhal

Plavec – Smejkal, Hájek, Procházka A., Čírtek – Číhal, Fejt, Pech, Sekan – Lukšů (Nechvátal, Kacafírek), Kružík

První místo tabulky drží Velký Beranov s 33 body. Kostelec se ztrátou „jen“ devíti bodů na 6. místě (Pozn. red. K 1. 5. VB 36 bodů, Kostelec 30).

Velký Beranov ale fotbal hrát prostě neumí, omluvte tu drzost. Byly to i s hlasitou podporou domácího kotle nervy do poslední chvíle, a to od samého začátku, když v druhé minutě zahrál M. Hájek rukou. Během prvních minut se nic výrazného nestalo. Vlastně ani během minut po prvních minutách ? Ofsajd M. Číhala a jinak jsme byli jako na houpačce…jako na tenise…chcete-li.

Z laviček nás nezvedali ani standardní situace, ani akce Fejt-Pech-Smejkal, která se nedočkala zakončení. V 22. minutě zkouší štěstí M. Kružík, ale nedaří se. O chvíli později výborně zpracuje V. Lukšů, ovšem také bez úspěšné koncovky. Do hvizdu prvního poločasu zůstává stav bezbrankový, což především na straně hostů není vůbec k divení, neboť beranovští se nezmohli na jedinou významnou střelu na naši branku. Díky fotbalovému bohu.

Čerstvou krev přináší do druhé pětačtyřicetiminutovky Nechvátal, který ale o několik málo chvil později kvůli zranění musí být vystřídán Kacafírkem. Za dvě minuty na hřišti měl Nechvátal jednu šanci, která stojí jen za malou zmínku. Neskončila totiž za brankovou čarou. Nádhernou akci předvedl v 54. minutě Fejt, když vyvezl urvaný balon přes půl hřiště, ááále zakončil mimo bránu.

Jasná fotbalová převaha dostala Beranov pod tlak a bylo otázkou času, kdy se povede domácím zakončit. První významná skoro gólová vlaštovka přišla z rohu domácích v 63. minutě a ještě šance M. Číhala, která skončila v náručí brankáře Beranova. Potlesk přináší konečně 75. minuta – M. Smejkal po lajně výtečně přesouvá hru dopředu a nekompromisně zakončuje M. Číhal. 1:0. Neradovali jsme se ale dlouho. Za 2 minuty se skóre srovnává na 1:1 a ještě M. Číhal dostává žlutou kartu. Ke konci to mělo spád. Gól. Gól. Karta. A pak znovu M. Číhal ala asistent u druhého gólu domácích, který v 82. minutě dává M. Sekan. Druhý gól už se Beranovu dorovnat nepodařilo a domácí hráči i fanklub se raduje z prvních jarních bodů.

Mirka Fejtová, reportérka SK


17. kolo - OP muži - Sokol Jamné u Jihlavy - SK KOSTELEC 1 : 0 ( 1 : 0 )

Plavec – Páral, Procházka J., Procházka A., Čírtek – Kružík, Fejt, Číhal, Sekan – Nechvátal (45. M. Hájek), Pech (63. Lukšů)

První zápas jarní části sezóny 2012/2013 se odehrál na domácí půdě protihráče, který měl drtivou podzimní porážku z našeho hřiště jistě v čerstvé paměti. Dalo se očekávat, že se doma budou chtít jamničtí ukázat v nejlepších barvách. K vyloženým gólovým šancím se ale dostávali spíše hráči Kostelce. Ve 4. minutě s první střelou na soupeřovic branku přichází M. Kružík, následuje loudavá rána M. Fejta a vysoký balon M. Číhala.

Koncem první desetiminutovky se hra přesouvá před našeho brankáře, ale obrana ala Páral&Čírtek nenechají nic náhodě. Následuje několik standardních situací v podání A. Procházky, ale míč končí buď zpět ve hře, nebo v rukách brankáře. Očekávaná akce domácích nepřichází, nicméně nepřichází ani proměna šancí na straně hostů. Netrefí Fejt. Netrefí Procházka. Netrefí Kružík. Netrefí Nikdo. Dokonce se žažlutí P. Čírtek.

Zlom zápasu nastává v 35. minutě. Pro diváky nečitelný faul V. Parála znamená penaltu, stav 1:0 pro domácí a odchod V. Párala z hřiště se zraněním (nejapná pozn. red. Co to asi bylo za faul, když z hřiště s třítýdenním handicapem odešel náš hráč?!) Ke konci první půle veškerá aktivita vešla v niveč, přestože se bylo na co koukat, rozuměj na založené kostelecké akce, které ale nenašly cíl.

Do druhého poločasu se posunul A. Procházka do útoku za střídaného Nechvátala. Do obrany nastoupil M. Hájek. Vyložené gólovky měli na noze J. Procházka, M. Pech nebo M. Hájek… Ale co my nedáme?! (Pozn. red. To nepochopíš..) Zmínit je třeba jednu z mála akcí domácích, kterou v 58. Zastavoval R. Plavec. Na oplátku zakládá akci M. Kružík, přihrává A. Procházkovi, ale zakončení se opět nedočkáme. Dočkáme se ještě žluté karty pro domácí a nepočitatelně šancí na vyrovnání. Nakonec také naražených žeber M. Číhala a doslova odcházíme z bojiště se spousty zraněných a šrámy na fotbalové duši.

Mirka Fejtová, reportérka SK


miniREPORT Z PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ

Naprosto povedený start fotbalového roku 2013 se povedl Kostelci na prvním přípravném zápase s Rantířovem. Projevila se poctivé zimní tréninky (téměř) celé sestavy a také nadšení pro samotný fotbal. Přes několik protiútoků, ke kterým se protihráč dostal, Roman Plavec vychytal nulu a naopak na druhé straně hřiště padlo pět gólů. Prosadil se Kružík, Číhal, Pech, nějaký milý bezejmenný protihráč a Sekan.

Celkově příprava doznala několika šachových partií uprostřed pole, kdy se zkoušelo, komu by pasoval jaký post. V zásadě to nebylo neškodu, když celková bilance přípravy z šesti zahraných utkání jsou 3 výhry, 1 remíza a 2 prohry proti hráčům z vyšších soutěží.

Do jara bude třeba vydržet a nepustit se. O špici tabulky se totiž moc hovořit nedá, na prvních příčkách je poměrně narváno. Bude boj o každý bod.

Na jaro také, doufám dočasně, přicházíme o J. Bartejse, který po velkém zvažování odchází hostovat do Stonařova. Přejme mu štěstí, ať se něco přiučí a zase se vrátí k nám! :)

Mirka Fejtová, reportérka SK


Okresní přebor mužů 2012 / 2013 - podzim 2012:

12. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - Ždírec 5 : 2 ( 3 : 0 ) - Bartejs 2, Procházka A., Kružík, Lukšů

I přes odporné deštivé počasí se několik fanoušků vydalo podpořit domácí tým, který se i se soupeřem od počátečního hvizdu nechal smáčet litry vody. Hřiště připomínalo dětské brouzdaliště, které jako první s nechutí vyzkoušel L. Nikodým, když padl k zemi faulem ždíreckého hráče. Doufali jsme ale vykoupat především ždíreckého brankáře.

Hned v prvních minutách se o to pokusil dvakrát M. Fejt – poprvé jen lehce nakopnul balon, aby vzápětí z vybojovaného rohu pozlobil ždírecké svojí hlavičkou. I pro laické oči byla práce s míčem na hřišti plném vody značně ztížená, a to víc bylo vidět, jak se kluci snaží a snaha kupodivu (odpuste trochu cynismu) nevešla úplně v niveč. Co víc - tentokrát veškeré zlobné průpovídky kosteleckých chladil déšť a slovo „nejde“ nechali hoši v šatně.

Jezdili doslova po zadku, aby se v 18.minutě trefou A. Procházky dostali do vedení. 1:0. Několik dalších šancí bylo ve znamení L. Nikodýma, M. Kružíka, M. Fejta nebo M. Sekana, zatím jim ale nebylo přáno. Až ve 30. minutě se konečně prosadil M. Kružík a ještě před koncem prvního poločasu ve 43. minutě J. Bartejs. Jasná fotbalová paráda a po pětačtyřiceti odehraných promočených minutách si Ždírec ani neškrtl.

Během neobyčejně dlouhé přestávky se hřiště ukrylo pod prvním sněhem a pořadatelé vyběhli s košťaty, aby se zazelenaly alespoň čáry ohraničující hřiště. Mohli jsme doufat, že třígólový náskok a jasná převaha vydrží i v druhé půli a nedočkáme se stejně smutného konce jako v Beranově. Napovědět další vývoj mohla 52. minuta, kdy R. Plavec dost dobře nepochopil možné zlo a zůstal stát jak přikovaný. Náskok snížen na 3:1.

V další chvíli jakoby se situace opakovala a znovu zaskočený Roman nezmohl zhola nic. Kdyby šla výsledková tabule, rozsvítila by tentokrát 3:2. Druhý gól kostelecké ale probral z šoku, začali znovu hrát a bylo to znát v 60. minutě, kdy proměnil šanci V. Lukšů. 4:2. A konečně po faulu na M. Fejta proměnil penaltu v 80. minutě J. Bartejs, zvýšil na 5:2 a moje zmrzlé ruce jsem mohla schovat do teplých rukavic, neb i panu sudímu se zrychlil čas a odpískal konec jasně vyhraného zápasu o několik minut dříve. Konečně body!

Mirka Fejtová, reportérka SK


11. kolo - OP muži - Sokol Brtnice - SK KOSTELEC 2 : 1 ( 0 : 1 ) - Nikodým

Plavec – Fejt, Procházka A., Procházka J., Kacafírek – Sekan, Pech, Nikodým, Lukšů – Bartejs, Kružík

S červenou kartou na lavičce sedící M. Hájek posunul na místo stopera A. Procházku, tak uvidíme, jak mu nový post bude pasovat.

Pro velmi dobrý začátek z přímého kopu posílá Lukáš Nikodým Kostelec do jednogólového vedení, které nám zůstane celou první půli i přes několik výrazných šancí především právě na naší straně barikády. Ve 12.minutě zmíním akci založenou M. Kružíkem, kterou podpořil M. Pech a vystřelil pak M. Sekan. Za vybojovaný roh pak o minutu později patří dík trojici Fejt, Sekan, Bartejs, nicméně za gól už nepoděkujeme. Smolařem zápasu budiž v Brtnici J. Bartejs, kterému se několikrát podbízela prázdná branka a brankář domácích se jen ohlížel, když ho náš útok „povalil“ k zemi, ale gólově se neprosadil.

Možná bychom tenhle zápas ale ještě mohli nazvat „Jak se nepískají ofsajdy a nám to stejně nepomáhá“… Kdo nebyl účasten, vysvětlím. Pomezní rozhodčí byl mladý klouček, který patrně pojem „ofsajd“ ještě ve školce neslyšel, a tak je prostě nepískal. Jenže z těch nepísknutých ofsajdů mohlo být několik gólů, které by nám zajistili vyšší vedení. Nepovedlo se a do šaten tak jdeme s náskokem jediné branky.

Vedení držíme i začátkem druhé půle, z čehož náš v 54.minutě probere vyrovnávací gól z rohového kopu. Se ztrátou náskoku ztrácíme i klid ze hry a k šancím začínáme pouštět brtnické. R. Plavec si drží klid déle než ostatní hráči a s jistotou likviduje šance domácích útočníků. Konec veškerého klidu přichází s faulem A. Procházky. Faul je odpískán a z následného trestného kopu se Brtnice dostává do vedení 2:1.

Akce Kružík, Bartejs, Lukšů vybojuje jen šanci z rohu, ale nikdo před bránou nepromění. Ještě v 74.minutě střelu M. Kružíka vyráží golman a ani M. Fejt se v závěrečných minutách hlavou nezvládne prosadit a vyrovnat. Ač post stopera byl obsazen téměř výborně, na udržení vedení to nestačilo a nakonec domů odjíždíme s nulou.

Mirka Fejtová, reportérka SK


10. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - SK BUWOL METAL Luka nad Jihlavou 0 : 2 ( 0 : 0 )

Plavec – Fejt, Hájek, Procházka J., Pech (Bartejs) – Sekan, Procházka A., Kacafírek, Kružík – Nikodým, Lukšů

Uvedu vás do děje. Luka nad Jihlavou – nováček okresního přeboru – jasný outsider tohoto zápasu, protože za 9. kol letošní sezóny získal jeden jediný bod!

Začneme dynamicky, jak to umíme – už v 1.minutě podskakuje balon J. Procházka a penaltu v 5.minutě nepromění L. Nikodým. Na elánu ale neztrácíme. Bojuje Fejt, bojuje Nikodým, bojuje Sekan. Všichni bojují. Během několika málo chvil je tolik šancím že to nestíhám psát! Jsme teprve v desáté minutě a další šanci má A. Procházka, ale nakonec se zavlní jen postraní síť brány. Jenže toho zmiňovaného elánu asi máme příliš, když šance létají všude kolem, jen ne do branky – zmiňme v těžké pozici skvěle v běhu zpracovaný balon M. Kružíka, ale míč přeskočí bránu o několik výšek.

Chválíme útok, pochválíme i obranu, kde dobře a sebejistě pracuje M. Hájek a J. Procházka. Znovu se ale vraťme tam, kde se přece pořád něco děje – Sekan přes, Kružík ani V. Lukšů netrefí prázdnou branku. Nedivím se splínu a beznaději, která byla ke konci první bezgólové půle z hřiště znát. Hosté šli sice několikrát do brejku, ale bez výrazného zakončení. Favorit je stále jasný. I bez gólu.

A teď? Snad nemluvit. 46.minutě s pusou dokořán zůstávám stát, protože se ještě ani pořádně nezačalo hrát a Kostelec x Luka 0:1? To je snad vtip? Následující sled událostí zdá se mi poněkud groteskní. Střídání domácích. Gól. Ale ne náš! 0:2 ve 49.minutě? Realita. Pak jsem na pár chvil ztratila nit, až do chvíle, kdy V. Lukšů sice položí na lopatky gólmana hostů, ale je z toho jen roh „k ničemu“.

Snaží se i M. Hájek, až do okamžiku, kdy mu sudí ukáže dnes již v pořadí 2. žlutou kartu a M. Hájek musí z hřiště a my dohráváme v deseti. Ověřila bych, že ty kluky z Luk v šatně někdo nevyměnil. Najednou hráli úplně jiný fotbal. Nebo možná někdo vyměnil naše hochy a jiný fotbal hráli domácí? Fejt, A. Procházka i J. Bartejs se sice snaží, ale málo, kluci, málo! Nevzdával to ani M. Sekan, V. Lukšů a M. Smejkal, ale nemožné se stalo skutečností a porazil nás potupně na domácím hřišti poslední tým tabulky. Ale fotbal nemá logiku…

Mirka Fejtová, reportérka SK


9. kolo - OP muži - Sokol Kněžice - SK KOSTELEC 2 : 0 ( 1 : 0 )

Plavec – Fejt, Hájek, Procházka J., Páral – Sekan, Pech (Číhal (Kacafírek)), Procházka A. (Nikodým), Kružík – Bartejs, Lukšů

Kdyby se jednalo o mediálně sledovaný zápas dvou fotbalových es, řekla bych hned začátkem, že co jasně chybí týmu hostů, je kvalitní fanklub, pro který bude zápas odehrán. Kostelec s několika málo fanoušky rozsazenými po celé tribuně značně za bubnujícím fanklubem domácích pokulhával.

Pro nás sice v první půli hraje svit sluníčka, ale je nám to, s prominutím, houby platné. Ke gólu nedomohly ani nacvičené parády z rohových kopů, ani výskoky J. Procházky, střely „z první“ M. Sekana, ani kombinace Procházka – Kružík.

Bubny vyváděly z míry i mě, a to jsem jen seděla na mezi! A pak se to stalo. 17.minuta – k zemi padá M. Sekan, útočník těžko, ale obejde i M. Fejta, R. Plavce a nic už nezmůže ani M. Hájek. 1:0. Zdá se, že pak hrajeme především proti kněžskému brankáři, kterému míč v náručí sluší nejen od M. Fejta a M. Sekana. Dokážeme sice balon posunout do útoku, ale kýžený výsledek z útočné akce se nedostává. Pak v naší brance zachraňuje situaci V. Páral. A na druhé straně se netrefí snad prokletý V. Lukšů, který nepromění ani další nahrávku od M. Fejta.

Snad kdyby byl býval trochu popoběhl, mohl by být bývalo všechno jinak! Když už to nemůže stoper M. Hájek vydržet, vyrazí nebojácně středem vstříc soupeřovic brance, ale šikovný kněžický brankář nás nechá zahrát jen roh, ze kterého nevyjde ani Fejtova specialitka – hlavička.

Po poločase se na „okamžik“ na hřišti objeví vystřídaný M. Číhal a v 66.minutě je překvapivě střídán A. Procházka. Čerstvá krev v podobě Číhala, Nikodýma a Kacafírka ale v gólovém prosazení hostům nepomůže. Na hřišti je vidět snad totální odevzdanost, slyšet jsou hádky a cítit je další ztráta bodů. Zase musím zmínit ty prokleté bubny!

A my pak, snad zdřevěnělí strachem, když už se k šanci dostaneme, zakročí brankář domácích. Je to marné, když ani ofsajdy se v tomhle zapadákově nepískají! V. Lukšů se znovu toho pana Brankáře snaží zlomit, ale bezúspěšně. Zato náš brankář je podruhé zlomen čistou akcí holohlavého hráče domácích. V 64.minutě 2:0. A když se podaří L. Nikodýmovi dostat míč za záda pana Brankáře, stojí tam jiný oranžový panáček?! A v posledních minutách už jen marná snaha, která naposled v 90.minutě pomyslně zvedá kostelecké ze židlí, když M. Fejt dloubákem pošle balon pod víko domácích, ale kdeže! Další oranžový pajdulák! Škoda!

Mirka Fejtová, reportérka SK


8. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - Sklo Bohemia Antonínův Důl 5 : 0 ( 3 : 0 ) - Fejt 2, Lukšů 2, Bartejs

Plavec – Fejt, Hájek, Procházka J., Pech – Sekan, Procházka A., Pech, Kružík – Bartejs, Lukšů

Skalní fanoušci jistě pamatují, že zápasy s A. Dolem vždy připomínají takovou malou pouť – kolotoče, houpačky, jak chcete ? Tentokrát se ale měly dít věci! Kolotoče ani houpačky A. Důl nepřivezl a na hřišti Kostelce se postavila taková malá střelnice.

Hned v první minutě se k balonu dostává Kružík, ačkoli akce končí ofsajdem, je patrné, že tohle nebude nudný zápas. Ve 4. minutě se z trestného kopu snaží vytěžit hlavou M. Fejt, ale přáno mu je až v minutě osmé, kdy z rohového kopu bez váhání M. Fejt zakončuje hlavou a posílá Kostelec do jednogólového vedení.

Pan sudí, nutno podotknout ve žlutém dresu, tedy jako hráči A. Dolu, v tomto zápase hodlá nadělit i pár karet – tu první v dvanácté minutě dostává V. Páral – za nesprávné postavení při trestném kopu… „Ale pane rozhodčí?! Proč jste mu teda nešel ukázat, kam se má postavit?“ Z trestného kopu žlutí vybojovali akorát svůj druhý rohový kop, z něhož se balon dostal do držení domácích a kde také zůstal až do 16. minuty, kdy po přihrávce M. Sekana a fatální chybě obrany hostů zvyšuje na 2:0 V. Lukšů.

O chvíli později jsme mohli proměnit znovu, ale vyložená gólová šance zůstává odměněna jen červenou kartu pro obránce A. Dola, který nemilosrdně poslal útočícího J. Bartejse k zemi. Jakoby pak na hřišti nezbyly jen kostelečtí a všichni si chtějí dát ten svůj gól – hlavou Fejt, M. Sekan tyčka – a skvěle si pak až v 27. Minutě J. Bartejs pohlídal ofsajd, utekl obraně a zvýšil na 3:0.

Koncem první půle drží balon spíše hosté, ale na naši polovinu hřiště se hra přesouvá jen sporadicky a k žádné větší šanci, jenž by stála za zmínku, se A. Důl nedostane. Ještě střela kapitána J. Procházky a břevno J. Bartejse a je konec první půle.

Pan sudí se převlékl, jak milé… Škoda, že neměl modrý dres, aby druhou půli zahrál za nás… :) Střelnice pokračuje a kostelečtí jakoby se od posledně (zápas v Bítovčicích 1:1) proměnili. Přesné přihrávky, žádné zbrklé akce a výtečná zakončení. Jako znovu M. Fejt v 57. Minutě z rohového kopu, který se na první pohled zdál být ztracený, ale M. Sekan míč vybojoval, podržel J. Procházka, ještě J. Bartejs a zakončil M. Fejt.

Za odměnu pak M. Fejtovi přišlápl hráč A. Dola ruku… Ale u nás se hraje nohama! Rozhodilo to akorát trenéra, který se rozčiloval, když auty místo M. Fejta házel stoper M. Hájek. V 70. minutě si ještě vystřelí V. Lukšů a Kostelec vede 5:0. Ať si píská kdo chce, co chce, žlutomodří střílí dál, ale do pomyslného terče už se nikdo netrefí. Ale to stačilo, co říkáte?

Mirka Fejtová, reportérka SK


7. kolo - OP muži - FC Bítovčice, o.s. - SK KOSTELEC 1 : 1 ( 0 : 0 ) - Kružík

Plavec – Fejt, Hájek, Procházka J., Páral – Sekan, Procházka A., Pech, Kružík – Bartejs, Lukšů

Zápas začal poměrně dynamicky a rychlá hra se udržela téměř celých prvních deset minut. Už v prvních minutách se kostelečtí dostali k několika šancím, ale nezakončoval Páral ani Bartejs. Domácí nezůstali nic dlužní a jejich první šanci musela uklidňovat staronová posila na pozici stopera – Michal Hájek.

Pod tlakem hosté soupeře drželi celou první půli, ale proměnit se nedařilo ani z několika trestných kopů. Přihrávky byly dlouhé a nepromyšlené a ani mokrý trávník nepomohl hráčům při skluzech, aby dohonily rychlý míč. Trefa M. Kružíka do brankáře domácích a břevno M. Pecha jakoby předznamenávaly následující smolné chvilky pro tým Kostelce. Až v 45. minutě se díky trefě A. Procházky na chvíli objevil na tvářích fanoušků i kosteleckých hráčů úsměv, nicméně ten rychle zmizel, když sudí odpískal gól jako neplatný – z ofsajdu. Do kabin se sice nejspíš odcházelo s hořkým úsměvem na rtech, ale snad s nadějí, že smůla byla prolomena.

Byť se přihrávky v druhém poločase poněkud zlepšily, zase nebyl, kdo by perfektně poslané míče doklepl do branky. V. Lukšů ani M. Číhal se po skvělých akcích nezvládli prosadit. 56. minuta byla znovu ve znamení šance Bítovčic a M. Hájek opět zachraňuje akci v našem malém vápně. Ještě jedna promarněná šance Bítovčic, a pak se hra otáčí v náš prospěch a M. Sekan zpracovaný balon přihrává M. Kružíkovi, který konečně nemilosrdně posílá balon do sítě.

V 72. minutě Bítovčice – Kostelec 0:1. 3.míč, který se nám podařilo dotlačit za brankovou čáru byl ale znovu odpískán jako ofsajd a do konce zápasu pak zbývalo 10 minut k udržení skóre. Vysněná výhra byla ale tatam v 84.minutě, kdy patrně také z ofsajdu, ovšem z ofsajdu, jež sudí nevidí, Bítovčcice vyrovnaly. Posledních 6 minut bylo odehráno poněkud v křeči na obou stranách a stav skóre zůstal nezměněn. Ačkoli fotbalově jsme měli na víc, nedařilo se.

Mirka Fejtová, reportérka SK


6. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - Sokol Puklice 2 : 2 ( 1 : 0 ) - Kružík, Sekan

Plavec – Fejt, Ohnsorg, Pech, Páral – Sekan, Procházka A., Číhal, Kružík – Bartejs, Lukšů

Co se Puklic týče… Čekala jsem jasnou výhru, přestože loňskou sezonu skončili v tabulce na 3. místě, nikdy jsme s nimi problém neměli. Ale patrně bereme alespoň jeden bod, než nic… Jenže je to jasná fotbalová prohra, když víte, že jste lepší a neumíte nebo nemáte to štěstí to dokázat vstřelenými góly.

Kupodivu první šanci mají Puklice, i tu druhou, i když z ofsajdu. Začínám tušit problém. Nehraje špatně ani jedna strana, ale převahu na straně domácích rozhodně nevidím. Snad s jedním okem přivřeným dokážeme kvalitně vybojovat rohové kopy. Když už nic. A pak málem z ničeho dostat gól. Nebo se nechat začít tlačit, aby akci zastavoval až stoper.

Což o to, k šanci se dostal Páral, Bartejs a ještě se snažil i A. Procházka, všechno vedle… Proč, když branka nemá nožičky! Snad už se dříve dočkáme poločasového hvizdu než gólu, ale co se nestane! Z rohu ve 44.minutě a chumlu před brankou se prosazuje M. Kružík, když elegantně pošlu balon za záda brankáře sotva viditelnou mezerou. Pak ještě znovu najde míč pro sebe M. Kružík, výtečně podrží V. Lukšů, znovu Kružík a zvýšit náskok se pokusí i Bartejs. Bez úspěchu. Poločas 1:0. Uf.

Druhá půle s jednogólovým náskokem pro neotřelé optimisty může být obrovský skok napřed, ale ne na dlouho. Už v 51.minutě hosté akcí z trestného kopu srovnávají na 1:1. Vedení si ale jen tak nenecháme vzít a v 53.minutě se Puklice dočkávají rychlé odezvy, když z rohu skóruje M. Sekan. A pak jen šanci domácích střídá šance hostů, kterou v 67.minutě zachraňuje stoper R. Ohnsorg. Na tu v 70. Už ale ani on nestačí a je vyrovnáno. 2:2.

Do konce zápasu padne jen několik žlutých karet a přes závěrečnou fotbalovou převahu, kterou domácí dozajista měli, vítězí smůla a zápas končí rozdělením po bodu pro oba týmy.

Mirka Fejtová, reportérka SK


5. kolo - OP muži - Družstevník Velký Beranov - SK KOSTELEC 3 : 3 ( 0 : 3 ) - Kružík 2, Lukšů

No, nezlobte se na mě, ale jsem naštvaná, jen si na tenhle zápas vzpomenu. I když…

V první půli jsme dokázali nádherné věci… Skvělé góly a pozici jasného favorita pro vítězství v tomhle zápasy jsme zaujaly díky trefám M. Kružíka (2) a V. Lukšů. Dokonce vranovský brankář dostal po střetu s naším útokem červenou kartu a už první půli dohrávali domácí v deseti. Kosteleckým to hrálo samo. Do určité chvíle...

Po poločase se kluci ani nestihli rozkoukat a bylo to 1:3. Další minuty byly jak z blbého filmu. Přestože jsme byli v přesile, jakoby nám pořád někdo chyběl. Ztráceli jsme balony snad jen ze strachu s protihráče a pak jsme ztratili i J. Procházku, který dostal červenou kartu. Opět na hráče vyrovnáno. Za stavu 2:3 při boji o balon ve velkém vápně padá k zemi R. Ohnsorg a je odpískána ruka. Patrně nechtěl, ale stalo se. Na tu penaltu, co následovala, jsem teda vážně neměla nervy a musela jsem se otočit.

I když jsem Beranovu nepřála úspěch, myslím, že v tu chvíli už jsem nedoufala, že se to „otočí“. ALE! Beranov penaltu neproměnil a hrálo se dál. Obrovsky se všem fanouškům Kostelce ulevilo, nicméně jen do chvíle, kdy Beranov srovnal na 3:3 a zbytek zápasu jsme se jen modlili, ať už je konec. I když Beranov rozhodně nepředvedl lepší fotbal, na to se nehraje. Góly padly na obou stranách ve stejném počtu a my jsme nevyhráli, přestože jsme na to měli, remízovali jsme, ale byla to větší prohra, než jakou pamatuji.

Mirka Fejtová, reportérka SK


4. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - Sokol Jamné u Jihlavy 5 : 2 ( 3 : 2 ) - Bartejs 2, Lukšů, Fejt, Páral

Odměnou za prohraný zápas v Černíči byl domácí zápas s Jamným. Už ve 30. minutě byl stav 2:2, přičemž kostelecké góly byly zásluhou M. Fejta a V. Párala. Mohlo být líp, neboť zápas začal vyloženě dobře pro tým Kostelce, který se dostal do dvougólového náskoku jen proto, aby si ho vzápětí nechal vzít. V 39. minutě se daří J. Bartejsovi a do kabin jdeme alespoň s malým náskokem. 3:2.

Nejen na hřišti se děly věci. Trenér hostů patrně psychicky neunášel, že do jejich branky poslali další dva míče V. Lukšů a znovu J. Bartejs, a tak musel zasahovat hlavní pořadatel.

V druhé půli už Kostelec hrál podle svého a nedovolil hostům než ztrácet balony. Jsme opět v sedle se 3 body.

PS: Nikole Králíkové tímto díky za info o zápase! :)

Mirka Fejtová, reportérka SK


3. kolo - OP muži - Podyjí Černíč - SK KOSTELEC 4 : 1 ( 2 : 0 ) - Fejt

I v malém ohlednutí za loňskou sezónou jsem zmiňovala, že ta Černíč nám prostě nějak nesedí?! Nehraje nám do karet?! Na tenhle zápas se blok reportérky bohužel nedostal, nicméně pár slov Vám k tomu řeknu.

Myslím, že se nepoučíme, i když Černíč v loňské sezoně zůstala někde uprostřed tabulky, my s ní hrát neumíme? Tým Kostelce si odvezl 0 bodů a jediný hráč, který se dokázal prosadit, M. Fejt, si jako bonus odvezl zablokovaný krk…

Snad by pomohlo míň emocí a víc myšlenek do zápasu s vyrovnanými tými… Tedy hrát hlavou a ne bezhlavě srdcem... :)

Věřím, že na jaře jim to dokážeme vrátit!

Mirka Fejtová, reportérka SK


2. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - 1. FC Batelov 4 : 2 ( 1 : 1 ) - Lukšů 2, Nikodým, Bartejs

Hampl – Fejt, Ohnsorg, Procházka J., Pech – Smejkal, Nikodým, Procházka A., Číhal – Bartejs, Kružík

Inspirace z prvního zápasu se přenesla i do derby s týmem Batelova. První gól na sebe nechal čekat celých sedmnáct minut a jeho autorem byl J. Bartejs, který šel na bránu bezchybně úplně sám. Vedení ale domácím moc dlouho nevydrželo, když trestný kop prošel přes zeď a míč rozvlnil síť v bráně Kostelce. 22. minuta 1:1.

Zbytek první části utkání byl ve znamení šancí, které jsme ani nezkusili, hráči se okopávali jak brambory, tohle nebyl fotbal nic moc! Ani přestávka nijak významně nezamávala s kvalitou fotbalu, na který jsme ještě 45. minut měli koukat. Občas nevěříte vlastním očím, když víte, jaký fotbal umějí ti naši kluci hrát. Chvíli jim spíláte i za ty žluté karty, a pak se konečně proberou?

Probral se po roce hraní za tým „A“ konečně mladíček V. Lukšů a Batelovu nadělil v 63. minutě svůj první gól v dresu kosteleckých mužů. Vedení pomohl ještě L. Nikodým po rohovém kopu a hlavičce M. Kružíka. Znovunalezené sebevědomí jsme si pak udrželi téměř po celý zbytek zápasu. Několik neproměněných šancí pak ale založilo o to větší radost z druhého gólu V. Lukšů, který posunul Kostelec na třígólové vedení. 78. minuta 4:1.

Úsměv na tváři nám nezkazil už ani gól inkasovaný krásnou střelou po zemi v 86. minutě, protože konec zápasu svítil pro nás a i v druhém kole jsme si do kabin odnášeli 3 body.

Mirka Fejtová, reportérka SK


1. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - Sokol Stonařov B 4 : 2 ( 2 : 0 ) - Číhal 2, Pech, Bartejs

Plavec – Fejt, Ohnsorg, Procházka A., Páral – Nikodým, Procházka A., Pech, Číhal – Bartejs, Kružík

Začátek nové sezony s protihráči v tabulce bez Polné… se soupeři, které víceméně dobře známe… Opět reportérka, po dlouhé době s blokem, tak odpusťte, prosím, pokud mi bude chvilku trvat, než se do té role opět vrátím v celé své kráse. :)

Stonařov B jako nováček v okresním přeboru se držel zpočátku docela statečně. Poprvé musel R. Plavec zasahovat v 8. Minutě, nicméně o nic vážného nešlo. Kostelec se ale po letní pauze potřeboval, zdá se, rozehrát, a k tomu byl Stonařov ideální příležitostí. Naše šance nejprve končily v náručí stonařovského brankáře, významné akce nezaložily ani naše nacvičené rohové kopy, až v 33. minutě proměňuje šanci v gól M. Číhal. 1.0. Velmi dobře pak patičkou L. Nikodým přihrává J. Bartejsovi, který si „ťukne“ s brankářem Stonořova a vlastníma rukama ještě dorazí balon do vlastní brány. Koncem poločasu jen podotýkám, že pro začátek, to byl hodně podařený začátek. :)

Jenže, jak se mi to tak stává, trošku jsem chválila, až jsem přechválila. Pár chvil po hvizdu signalizujícím druhou půli trošku zakulhala domácí obrana a R. Plavec nezmohl už zhola nic. Radost se konala v týmu hostů. 48. minuta 2:1. Manýry z III.třídy mužů předvedl brankář soupeře a byl za to odměněn žlutou kartou (rozuměj za prostořekost), pak ale zmlkl a pohotově vychytal super šanci A. Procházky. V 75. minutě byl za konflikt s útočícím hráčem Stonařova vyloučen R. Plavec a dohrávali jsme v deseti. Jestli to byla příčina dalších událostí?! Těžko říct. Stonařov srovnal na 2:2 a Kostelec musel zabrat. Snaha byla odměněna ještě dvěma góly – M. Pecha a M. Číhala.

Výtečný první krok do nové sezóny, i když s jedním červeným „mráčkem“.

Mirka Fejtová, reportérka SK


1. kolo - OP muži - SK KOSTELEC - Sokol Stonařov B 4 : 2 ( 2 : 0 ) - Číhal 2, Pech, Bartejs

Plavec – Fejt, Ohnsorg, Procházka A., Páral – Nikodým, Procházka A., Pech, Číhal – Bartejs, Kružík

Začátek nové sezony s protihráči v tabulce bez Polné… se soupeři, které víceméně dobře známe… Opět reportérka, po dlouhé době s blokem, tak odpusťte, prosím, pokud mi bude chvilku trvat, než se do té role opět vrátím v celé své kráse. :)

Stonařov B jako nováček v okresním přeboru se držel zpočátku docela statečně. Poprvé musel R. Plavec zasahovat v 8. Minutě, nicméně o nic vážného nešlo. Kostelec se ale po letní pauze potřeboval, zdá se, rozehrát, a k tomu byl Stonařov ideální příležitostí. Naše šance nejprve končily v náručí stonařovského brankáře, významné akce nezaložily ani naše nacvičené rohové kopy, až v 33. minutě proměňuje šanci v gól M. Číhal. 1.0. Velmi dobře pak patičkou L. Nikodým přihrává J. Bartejsovi, který si „ťukne“ s brankářem Stonořova a vlastníma rukama ještě dorazí balon do vlastní brány. Koncem poločasu jen podotýkám, že pro začátek, to byl hodně podařený začátek. :)

Jenže, jak se mi to tak stává, trošku jsem chválila, až jsem přechválila. Pár chvil po hvizdu signalizujícím druhou půli trošku zakulhala domácí obrana a R. Plavec nezmohl už zhola nic. Radost se konala v týmu hostů. 48. minuta 2:1. Manýry z III.třídy mužů předvedl brankář soupeře a byl za to odměněn žlutou kartou (rozuměj za prostořekost), pak ale zmlkl a pohotově vychytal super šanci A. Procházky. V 75. minutě byl za konflikt s útočícím hráčem Stonařova vyloučen R. Plavec a dohrávali jsme v deseti. Jestli to byla příčina dalších událostí?! Těžko říct. Stonařov srovnal na 2:2 a Kostelec musel zabrat. Snaha byla odměněna ještě dvěma góly – M. Pecha a M. Číhala.

Výtečný první krok do nové sezóny, i když s jedním červeným „mráčkem“.

Mirka Fejtová, reportérka SK


Okresní přebor mužů 2010 / 2011 - podzim 2010:

2. kolo - OP muži - Sokol Brtnice - SK KOSTELEC 0 : 1 ( 0 : 0 ) - Ohnsorg

Hájek – Čírtek, Novák, Fejt, Páral – Ohnsorg, Procházka A., Šmahel (60. Smejkal), Nikodým (75. Pech) – Bartejs (70. Číhal), Sekan

Po třech letech strávených v 1.B.třídě - krajské soutěži, nás opět čekal soupeř z Okresního přeboru.

Jelikož 1. kolo Kostelec – Polná ,,B,, bylo pro nepřízeň počasí odloženo (dohrávka tuto středu 18.8. 17:30 ), začínala pro nás sezona na hřišti celku Brtnice, která se již delší dobu umisťuje v horních patrech tabulky OP a stejně jako my se netají nejvyššími ambicemi. V přípravě jsme odehráli pouhé jedno utkání a tak byl pro nás tento zápas skutečný křest ohněm.

Možná se tedy dalo čekat, že budeme působit menší nerozehraností, v prvních minutách jsme ale působili lepším dojmem než soupeř a vytvořili uzemní převahu. Bohužel jsme si žádnou větší šanci nevytvořili, hra se rychle srovnala a zapadla do podprůměru kdy se ve středu hřiště odehrávalo několik osobních soubojů bez výraznějších příležitostí na vstřelení branky.

První kdo si tak vytvořil šanci byla domácí Brtnice, která ve 30. minutě zahrávala přímý kop z 20ti metrů, střela to nebyla nějak tvrdá, ale před brankářem Hájkem dopadla na zem a ten ji se štěstím ramenem vyrazil na roh.

V závěru poločasu jsme si i my vytvořili několik příležitostí,nejprve se Ohnsorg ve středu hřiště obtočil kolem jednoho ze soupeřů a tvrdou střelou vystrašil domácího brankáře, který ji konečky prstů vytěsnil na roh. Z následného rohu pak Novák překonal brankáře, ale jeho hlavičku na poslední chvíli vykopl jeden z obránců na brankové čáře. Dokonce poločasu se už ale nic nestalo a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli jsme chtěli hrát více po zemi a v osobních soubojích být více důrazní. To se nám však neúplně dařilo a dalo se tak čekat, že zápas může rozhodnout jeden gól.

V úvodu poločasu byla Brtnice o trochu nebezpečnější a měla několik příležitostí, v 60 minutě došlo k přečíslení naší obrany a centr od postranní čáry tečoval domácí útočník těsně mimo branku. O chvíli později zamotal ve vápně jeden z útočníků hlavu našim obráncům na tvrdou střelu už ale neměl dost sil a jeho nahození Hájek pohodlně zkrotil. Do této doby naši hráči hrozili spíše z breaků a všechny jejich pokusy se prosadit zastavovali domácí stopeři.

V 75.minutě už ale udeřilo a to do sítě Brtnice,na chvíli jsme domácí zavřeli v obraném pásmu, ze skrumáže v malém vápně se míč dostal na roh šestnáctky k volnému R. Ohnsorgovi a ten předvedl nejhezčí moment zápasu,když parádní střelou na zadní tyč přeloboval golmana domácích.

V závěru se ještě Brtnice snažila výsledek srovnat, veškerá jejich snaha už ale byla marná a naopak jsme mohli skóre navýšit z breaků, když střídající Číhal nejprve střílel těsně vedle a po té jen o kousek minul centr Sekana před prázdnou bránu.

Když zazněl konečný hvizd, mohli jsme se radovat i s početnou skupinou Kosteleckých fans.

I když předvedená hra nebyla úplně optimální získali jsme na začátek důležité tři body s týmem, který potrápí nejednoho z favoritů a věřme že nás výsledek nakopne do dalších zápasů.

AR2 Vojta Duben


1. B třída muži 2009 / 2010 - jaro 2010:

26. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - TJ Tis 1 : 3 ( 1 : 2 ) - Sekan

sestava Kostelec: Hájek ( 46. Piskura ) - Páral, P. Čírtek, Šmahel, Fejt - Sekan, Ohnsorg, Pech, Procházka - Smejkal ( 64. V. Duben ), Bartejs ( 57. J. Čírtek )

sestava Tis: Havel - Pipek ( 54. T. Vacek ), D. Kozlík, Valenta, P. Benák, M. Kozlík - J. Benák, Sojka ( 46. M. Vacek ), Blažek, Krajíček - Miřátský

Ani v posledním utkání sezóny se domácímu celku nevedlo střelecky. Šancí si vypracovali opět na tři zápasy dopředu, ale jeden vstřelený gól na výhru nestačil. Jednoznačně tak deklarovali, proč sestupují do OP. Naopak v pohodě hrající hosté, vytěžili z minima maximum a dokráčeli si tak pro tři body.

Jihlavský Deník...


24. kolo - 1.B třída muži - TJ Havl. Borová - SK KOSTELEC 3 : 0 ( 1 : 0 )

Hájek – Čírtek, Procházka Jan, Fejt (46. Duben Vojta), Číhal – Sekan, Procházka Adam, Ohnsorg, Smejkal – Bartejs, Šmahel

Zápas o poslední naději na udržení se změnil ve frašku! Vše začalo už při pátečním tréningu, kdy se ke zraněným Novákovi, Zamastilovi a Kružíkovi přidali Nechvátal, Nikodým, Páral i Jarda Low. Ze zápasu se omluvil Toms a nominaci odmítl Pech. K důležitému zápasu jsme tak odcestovali s pouhými dvanácti hráči. Taktická příprava se nekonala, protože 10 hráčů se na sraz dostavilo o 20 minut později, a hlavním tématem hráčů v kabině nebyl zápas o bytí a nebytí, ale přebíjení se v dojmech z minulé noci probdělé a propité na pouťové zábavě. Sebevědomí hráčům věru nechybělo, všichni nahlas mluvili o tom, jak se to dnes otočí a získáme tři body… Bohužel, pouhé sebevědomí a chvástání nestačí.

Zápas jsme začali aktivně a v prvních dvaceti minutách jsme si vytvořili převahu i několik solidních příležitostí. V koncovce jsme ale hráli příliš komplikovaně, soupeř se zvolna vymanil z našeho tlaku a začal tahat za delší konec. Po půlhodině hry se po dobře zahraném rohu a chybě naší obrany ujal vedení. A právě někde v tomto okamžiku se zpečetil náš pád do okresu. Sebevědomý soupeř si s přehledem hlídal svůj náskok, prakticky k ničemu nás už nepustil. Našim bohatýrům rychle ubývaly síly a na fyzicky výborně připraveného a bojujícího soupeře přestávali stačit.

Hned v první minutě druhé půle pronikl do šestnáctky domácí Šrámek a šikovně si počkal na Michala Fejta, který ho srazil k zemi. Penaltu sám autor průniku bezpečně proměnil a Michal musel pro zranění třísla střídat. Na hřiště nastoupil jediný náš náhradník, Vojta Duben, který do té doby spokojeně polehával na trávníku vedle lavičky, a názorně předváděl domácím divákům, jak disciplinovaný tým to k nim přijel loupit body. Po hodině hry domácí útočník Klement poslal na šestnáctce „na párek“ Čírtka a po zemi překonal vybíhajícího Hájka. Protože většina hráčů ve vedru rychle umdlévala, běhavý soupeř si své vedení v pohodě uhlídal a permanentně zaměstnával naši obranu rychlými přečísleními, takže nakonec je dosažený výsledek pro nás ještě přijatelný.

Vladimír Pecka, trenér


23. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - TJ Černovice 2 : 3 ( 1 : 0 ) - J. Procházka, Ohnsorg

Toms – Páral, J. Procházka, Čírtek, Číhal – Šmahel, Ohnsorg, Procházka A., Fejt (55. Smejkal) – Nechvátal (60. Duben P.), Bartejs (81. Duben V.)

Vošahlík – Bohuslavický (71. Míka), Studený, Podhradský (58. Bíro), Hadrava – Pěnka, Maštalíř, Chlpík (44. Paclík) – Kubů Ševčík, Chlpík

Životně důležitý zápas pro oba týmy se odehrál na mírně podmáčeném terénu. Hrálo se o šest bodů a oba týmy to moc dobře věděly a podle toho také k zápasu přistoupily.

V první půli se zpočátku hrálo oboustranně opatrně a ze zajištěných obran. Díky větší aktivitě a dobrému napadání soupeře už na jeho polovině jsme si vytvořili čtyři čisté gólovky, ale naši střelci buď z bezprostřední blízkosti netrefili bránu (Šmahel, Bartejs, Nechvátal), neboVošahlík v bráně hostí vychytal samostatné akce Bartejse a Nechvátala. Naši hráči byli za úpornou snahu odměněni těsně před odchodem do kabin, když hlavou po centru Adama Procházky skóroval stoper Jan Procházka.

Na začátku druhé půle hosté Ševčíkem srovnali po hrubé chybě brankáře Tomse, který si lehce nastřelený míč hodil sám do brány. Naši hráči dokázali rychle zareagovat a po závaru v šestnácte nejdříve Jan Procházka dělovkou trefil břevno a brankovou čáru, následující hlavičku vyrazil Vošahlík před sebe a teprve napotřetí vrátil míč do brány přesnou střelou Ohnsorg. Přestože jsme do té doby byli jednoznačně lepším mužstvem, hosté se nevzdali a začali více riskovat. Přeskupili řady, zvýšili agresivitu v napadání a dokázali si vytvořit územní převahu. Do střeleckých šancí je sice naše dobře pracující obrana nepouštěla, ale najednou jsme byli pod tlakem. Z rychlých protiútoků jsme pojistku nevytěžili, a tak udeřilo na druhé straně. Rychlý Maštera zatáhl po levé straně, přesně odcentroval a Pěnka hlavou srovnal skóre. Minutu před koncem hrací doby šel za nakopnutým míčem do vápna Ševčík. Brankář Toms měl k míči blíže a v pohodě si ho sebral do rukavic. Míč mu ale vypadl na záda naskakujícího Ševčíka a ten se k šoku všech domácích hráčů i příznivců zakutálel do naší brány. Veledůležitý zápas tak tentokrát rozhodly dvě fatální hrubky našeho brankáře Míry Tomse.

Po této prohře nám už mnoho šancí na záchranu v soutěži nezbývá. Na druhou stranu, nic není ztraceno, čekají nás ještě tři zápasy, hraje se o 9 bodů, a pokud bychom je dokázali získat, reálná naděje na udržení by tu byla. Toto mužstvo na to totiž fotbalovou kvalitu jednoznačně má. To tvrdím i přes dosažené dosavadní výsledky. Pojďme ještě zmobilizovat všechny rezervy a pokusme se o zázrak!

Vladimír Pecka, trenér


22. kolo - 1.B třída muži - TJ Kožlí - SK KOSTELEC 1 : 0 ( 0 : 0 )

Toms – Páral, Procházka Jan, Čírtek Pavel, Číhal – Sekan, Zamastil, Ohnsorg, Procházka A. – Bartejs (55. Nechvátal), Nikodým (60. Smejkal), dále připraveni Hájek a Pech.

Domácí výhra s Kamenicí v minulém nám ještě vrátila naději na záchranu soutěže. Jakýkoliv bodový zisk na půdě Kožlí by tyto naše naděje ještě mohl posílit. Soupeř ovšem na jaře podává výborné výkony a v dosavadních osmi kolech prohrál jen jednou, na půdě Lípy.

Proto naše taktika vycházela ze zajištěné defenzívy a podnikání rychlých kontrů s rychlým zakončením. Už v páté minutě se dostal do jasné gólové šance Nikodým. Na malém vápně byl obráncem domácích nedovoleně sražen, píšťalka rozhodčího Bělovského zůstala němá a penalta se nekopala. Soupeř po tomto varování rovněž zesílil zadní řady, a tak se povětšinou hrálo mezi šestnáctkami, s občasnými střelami či centry si poradili oba brankáři.

V podobném duchu se hrálo i ve druhém poločase. Největší šanci spálil domácí Trpišovský, který po úniku z pravé strany nastřelil vnější tyč. Utkání spělo k bezbrankové remíze, ovšem v 86. minutě odpískal hlavní arbitr zcela v rozporu s pravidly pokutový kop za nastřelenou ruku Honzy Procházky. Ruka byla u těla a hráč si ji nastřelil sám, za což se podle pravidel pokutový kop nekope. Tentokrát si rozhodčí vyložil pravidla tak, jak potřeboval, a díky tomu jsme přišli o bod.

Do konce zbývají čtyři kola, a záchranářská matematika je jasná. Třikrát hrajeme doma, a pokud tyto zápasy nevyhrajeme, je s námi amen, a vracíme se do okresu. Hned v sobotu nás čeká domácí zápas s Černovicemi, které rovněž bojují o záchranu. V případě výhry stále ještě budeme mít všechny karty pro záchranu soutěže ve vlastních rukách. Pojďme udělat maximum pro to, abychom i pro příští sezónu zachovali v Kostelci krajskou soutěž.

Vladimír Pecka, trenér


21. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - Slovan Kamenice n. L. 3 : 2 ( 1 : 2 ) - Nikodým, Šmahel, Smejkal

Hájek – Páral, Čírtek P., Šmahel, Číhal – Sekan (89. Pech), Procházka A., Ohnsorg, Smejkal –Bartejs (79. Kružík), Nikodým (84. Duben)

Drama tohoto veledůležitého o udržení naděje na záchranu v soutěži začalo už dávno před zahajovacím výkopem. V týdnu se totiž ze zápasu postupně omluvili brankář Toms (práce), stopeři Procházka Jan a Novák, záložník Zamastil a útočník Nechvátal (všichni pro zranění). K tomu ještě stále chybí dlouhodobě zranění Hampl a Fejt. Takže marodka jak po válce a existenční zápas před sebou. Do brány se po třech letech a vůbec poprvé v mistrovském zápase Áčka postavil Michal Hájek. V poli pak dostali příležitost všichni hráči z širšího kádru. Soupeř na jaře válí a v tabulce byl na dosah postupových příček.

Utkání jsme začali svižně a od začátku jsme se tlačili před bránu soupeře. Už ve 4. minutě po několika narážečkách a pěkné uličce Sekana se před brankáře Votápka dostal Nikodým a procedil míč do brány. Lepší začátek jsme si nemohli přát! I nadále jsme se tlačili do útoku, a vypracovali si šance k pojištění náskoku, ale bohužel udeřilo na druhé straně. Debutující Hájek v 11. minutě neudržel jednoduchý míč a soupeř nadvakrát dorazil míč za jeho záda. Přestože jsme v první půli měli i nadále více ze hry a některé šance po gólu doslova volaly, soupeř nám po rychlé křídelní akci a přesném centru před bránu vstřelil ve 34. minutě druhý gól a udělil nám lekci z produktivity.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že už nemáme co ztratit. V 52. minutě Šmahel natřikrát překonal výborného brankáře Votápka a vrátil nás do hry. Za dalších sedm minut jsme udeřili opět. Bartejs po levé straně zasprintoval za míčem, předložil lahůdkovou přihrávku Smejkalovi a ten dokonal obrat. Soupeř se ale nevzdal, my jsme se podvědomě trochu více stáhli k vlastní šestnáctce a hrozili jsme z brejků. V těchto fázích zápasu jsme už hráli na vůli, několika skvělými zákroky nás podržel Hájek a vybrali jsme si i svou porci štěstí, když dvakrát zazvonila tyč naší brány. V 75. minutě po zbytečném faulu v naší šestnáctce dostal soupeř šanci kopat penaltu. Míč si na značku postavil brankář Votápek, a naštěstí pro nás zamířil jen do tyče. V tu chvíli jsme přežili „klinickou smrt“ a do konce zápasu si už vedení vzít nedali, i když soupeř nám zle zatápěl až do samého závěru.

Tentokrát hráči (zejména ve druhém poločase) pochopili, s jakým nasazením se musí hrát o záchranu, a přineslo to své ovoce. A pokud někdo mluví o štěstí, tak říkám – ano, měli jsme i štěstí, ale jen proto, že jsme mu šli hodně naproti. Za týden v Kožlí nás čeká další zápas o záchranu, a pokud budeme hrát se stejným nasazením, nic není nemožné.

Vladimír Pecka, trenér


20. kolo - 1.B třída muži - TJ Golčův Jeníkov - SK KOSTELEC 2 : 1 ( 1 : 1 ) - Šmahel

Toms – Čírtek Pavel, Procházka Jan, Novák Michal (65. Nikodým), Páral (30. Číhal) – Sekan, Zamastil, Ohnsorg, Procházka A. – Nechvátal (43. Kružík), Šmahel

Po překvapivě hladké výhře nad lídrem z Bedřichova jsme odjížděli na hřiště posledního G. Jeníkova v dobrém rozpoložení a s cílem vyhrát a přiblížit se tak záchraně soutěže. Základní sestava byla stejná, jako v minulém kole, a tak teoreticky nic nemělo bránit tomu, abychom zopakovali výborný výkon. Na tribuně nás navíc hlasitě podporovala silná enkláva kosteleckých fanoušků.

Bohužel, v prvním poločase jsme se jen pomalu dostávali do tempa, a soupeř v úvodních minutách využil naše zaváhání v obraně a po samostatné akci útočníka otevřel skóre utkání. Kdo čekal, že neúspěch nás nabudí a konečně na soupeře vlétneme, byl zklamán. Naši snahu o zvýšení bojovnosti utlumili rozhodčí, kteří pískali příliš úzkostlivě. Ani nasazení našich hráčů neodpovídalo důležitosti zápasu. Přesto jsme se tlačili do ofenzívy a několik slibných příležitostí si vypracovali. Naše snaha byla korunována těsně před koncem poločasu, kdy po Nechvátalově přiťuknutí se za obranu protlačil Šmahel a umístěnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Při gólové akci se bohužel zranil Honza Nechvátal, který byl po Láďovi Páralovi už druhým hráčem, který musel v prvním poločase nuceně opustit hřiště. Do druhé půle jsme šli s odhodláním zvýšit tempo zápasu a strhnout vítězství na svou stranu. I když jsme měli více ze hry a i několik dobrých příležitostí (Míra Kružík, Adam Procházka, Martin Číhal, Pavel Čírtek), zápas rozhodl soupeř z ojedinělé akce. Naše následná snaha o zvrat byla křečovitá a žádné ovoce nepřinesla.

Prohra nás poslala k samému dnu tabulky. Za námi zůstal o skóre už jen Golčův Jeníkov, přičemž ostatní naši soupeři v boji o záchranu bodovali a odpoutali se na rozdíl 3 a více bodů. Ve všech posledních šesti zápasech tak budeme hrát o holý život, a jakékoliv zaváhání nás přiblíží k návratu do „pralesa“. Nezbývá nic jiného, než zmobilizovat všechny zbývající síly, a v závěru soutěže se pokusit o takřka nemožné – záchranu v soutěži.

Vladimír Pecka, trenér


19. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - Sokol Bedřichov 3 : 0 ( 2 : 0 ) - Nechvátal, A. Procházka, Sekan

Toms – Páral, Procházka J., Novák, Čírtek P. – Sekan, Zamastil (72. Nikodým), Ohnsorg, Procházka A., – Nechvátal (65. Bartejs), Šmahel (58. Smejkal)

Šesté jarní kolo přineslo na kostelecké hřiště jediné okresní derby A skupiny 1. B třídy mezi domácím SK Kostelec a hostujícím jasným lídrem soutěže Sokolem Bedřichov. Naše družina v úvodních pěti kolech nezískala ani bod a nezadržitelně se propadla na sestupové příčky tabulky. Karty tohoto zápasu pro nás byly nastaveny jasně. Pokud i v tomto zápase prohrajeme, naše šance na záchranu soutěže opět rapidně poklesnou. Naopak, výhra s vedoucím celkem nás může nastartovat v bodovém zisku a hlavně může dodat sebevědomí do dalších bojů. Soupeř si po předchozích zápasech nepřipouštěl takřka žádné problémy a byl odhodlán zasadit nám „poslední ránu“. Trenér Lacina před zápasem hýřil sebevědomím a ještě v průběhu prvního poločasu nás jedním ze svých výroků posílal předčasně do „okresu“.

Naše mužstvo ale bylo rázně proti. Motivace hráčů na utkání byla veliká, takže jsme měli spíše problémy ji trochu utlumit. Nastoupili jsme v téměř nejsilnější sestavě. Na hřišti chyběl jen Michal Fejt, ale i on se na něj z lavičky několikrát dostal alespoň v roli zdravotníka. Všichni hráči základní jedenáctky podali výborný, disciplinovaný výkon. Obranná fáze pracovala na bázi dvou liniového obranného bloku se dvěma aktivně napadajícími tykadly. Po získání míče následovaly rychlé kontry s co nejčastějším zakončením. Díky aktivitě v útočné fázi jsme zahrávali spoustu standardních situací, ze kterých se několikrát dostal k nebezpečnému zakončení Michal Novák. Poprvé udeřilo ve 25. minutě, kdy Honza Nechvátal drze vlétl mezi špatně komunikujícího stopera a gólmana hostí, a ač tísněn, našel skulinku vedle levé nohy Roudenského a vyvolal první radostnou euforii v ochozech. Ani poté jsme soupeři nedovolili souvislý tlak a hráli vyrovnanou partii. Před koncem poločasu po pěkné kombinaci na pravé straně přišel přetažený centr, Adam Procházka si mazácky počkal a pak se ideálně položil do střely. Na jeho dělovku se neměl Roudenský nárok a tak se šlo do kabin za stavu 2 : 0 pro domácí.

Ve druhé půli jsme po deseti minutách vystřídali vyčerpaného Šmahela, který odvedl obrovský kus práce, na kterém jsme mohli postavit svou bezchybnou defenzívu. Na hřiště přišel čerstvý Smejkal s naprosto stejnými pokyny, a díky tomu dokázala naše obranná linie držet soupeře na distanc. Zakrátko na to přišel čerstvý Honza Bartejs, a až do konce zaměstnával celou bedřichovskou svými bleskovými výpady. Klíčový okamžik zápasu přišel v 71. minutě. Po naší standardní situaci míč doputoval až k agilnímu Martinu Sekanovi, který jej z 12 metrů napálil do šibenice, a v tu chvíli bylo jasné, že jen živelní pohroma by nás mohla připravit o první tři body. Ač se soupeř snažil až do konce, a vytvořil si závěrečný tlak, naši hráči si nekomplikovaným výkonem bezpečně dokráčeli k prvním jarním bodům.

Vladimír Pecka, trenér


18. kolo - 1.B třída muži - Ždírec nad D. B - SK KOSTELEC 2 : 0 ( 1 : 0 )

Toms – Čírtek Pavel, Procházka Jan, Šmahel Filip, Páral (46. Low) – Sekan, Ohnsorg, Procházka A., Nikodým – Číhal (46. Bartejs), Smejkal (60. Duben).

V nedobré situaci jsme odjížděli k dalšímu klání 1. B třídy na hřiště rezervy Dekory Ždírec. Domácí měli před zápasem o pouhé 4 body více, a tak v rámci regulí využili možností posílit o několik hráčů z A týmu. Hrál se urputný fotbal, obě mužstva dobře bránila, a tak mnoho vyložených šancí k vidění nebylo. Snad jen ve 20. minutě, kdy po centru z levé strany hlavičkoval na zadní tyči Sekan, vrátil míč přes celou bránu a tam nabíhal zcela nekrytý Smejkal. Svou „tutovku“ nevyužil, když odkrytou bránu hlavou přestřelil. Poté se začali čím dál více osmělovat domácí, několikrát nebezpečně pronikli do naší obrany a přinutili Tomse k několika výborným zákrokům. Deset minut před poločasem pak Toms opět vyrážel střelu z úhlu, k dorážce se ale dostal nekrytý Zrzavý a dělovkou vrátil míč do sítě.

Ve druhé půli se soupeř zaměřil především na pozornou obranu a hrozil hlavně z brejků. My jsme se snažili dostat soupeře pod tlak, ale ten nám to příliš neumožnil a naše pokusy o přechod před bránu likvidoval obvykle daleko od vlastní šestnáctky. Zřejmě rozhodující okamžiky přišly mezi 62. a 64. minutou zápasu. Nejdříve pronikajícího Dubna srazil těsně před vápnem domácí obránce. Z výborné parkety se pokusil o změnu skóre Čírtek. Trefil sice pouze zeď, ale odražený míč se dostal k Ohnsorgovi, který si jej pohotově sklepl za obránce a ocitl se tváří v tvář domácímu gólmanovi. Bohužel, ten nejsprávnější okamžik ke střele prováhal, a pak už v tísni dokázal jenom nastřelit brankáře. A kruté fotbalové pravidlo nedáš – dostaneš, zafungovalo i tentokrát. Z následující akce se dostal k míči v našem pokutovém území domácí útočník, vystřelil bez přípravy šajtlí a prostřelil Tomse, který si sice sáhnul, ale vytěsnit mimo tři tyče míč nedokázal. Zbytek zápasu si už zkušení a fotbalově kvalitnější hosté pohlídali, a tak jsme utrpěli už pátou porážku v řadě, a v tabulce jsme se „propracovali“ na sestupovou pozici.

Vladimír Pecka, trenér


17. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - TJ Budíkov 2 : 4 ( 1 : 0 ) - P. Čírtek, Nechvátal

Toms – P. Čírtek, A. Procházka, Fejt, Páral – Šmahel, Ohnsorg, Zamastil, Smejkal ( 46. Sekan ) – Nechvátal ( 69. Číhal ), Nikodým ( 59. Bartejs )

Domácí celek, vědom si důležitosti konečně na jaře bodovat vstoupil do utkání hodně aktivně a hostující obrana se měla co ohánět. Ve 23. minutě ještě nastřelil z trestňáku Nikodým pouze břevno, ale o šest minut později již se ze stejné pozice trefil parádně P. Čírtek. V dobré příležitosti se pak ještě ocitl Nechvátal, ale budíkovský Bláha střelu vyrazil na roh. Hosté v první půli hrozili pouze ze standartek a hlavně dlouhých autových vhazování v podání Zeta.

I do druhé půli vstoupil Kostelec dobře, ale ve 47. minutě se přímého kopu radovali z branky hosté zásluhou Marouska. Domácí šli poté ještě jednou do vedení, když se krásném vybídnutí Fejta trefil z první Nechvátal, ale o 10 minut později bylo opět srovnáno. Po jednom z dlouhých autových vhazování Zeta se míč odrazil k Žáčkovi, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. A aby toho nebylo pro dobře hrající domácí dobře, dostali hosté po předcházejícím brejku výhodu v podobě penalty, kterou nekompromisně dostal hosty poprvé do vedení Vodrážka. Kostelečtí kontrovali povedenou akcí, kterou zakončoval střídající Číhal pouze do tyče, ale gólově se opět dokázali prosadit hosté. V 81. minutě další tresták a exekutor Zet – 2:4. Ani závěr a hodně beznadějný stav domácí nevypustili a blízko ke snížení byl P. Čírtek, který nasměroval svůj projektil kam jinam než do tyče hostující branky. Hosté si pak již ve zbatku utkání svůj náskok pohlídali a domácí celek tak je na jaře stále bez bodového zisku. Byla to klasická lekce z produktivity. Stínem utkání pak bylo nešťastné zranění hlavy domácího Michala Fejta, kdy musela asistovat dokonce záchranná služba. V těchto okamžicích jde fotbal absolutně stranou a věřme, že zranění nebude nijak vážné a Michal se brzy bude moci vrátit na fotbalový trávník.

Vladimír Pecka, trenér


16. kolo - 1.B třída muži - FC Chotěboř B - SK KOSTELEC 2 : 0 ( 0 : 0 )

Piskura – Páral, Procházka J., Zamastil, Fejt – Šmahel, Ohnsorg, Procházka A., Smejkal – Nikodým (65. Číhal), Bartejs (70. Nechvátal).

Po dvou úvodních prohrách v řadě jsme odjeli na horkou půdu Chotěboře se sedmnáctiletým brankářem Piskurou, který se mezi tři tyče na této úrovni postavil vůbec poprvé. Jinak jsme byli téměř v nejsilnější sestavě, a byli odhodláni konečně bodovat. Zápasy v Chotěboři se pro nás vždy vyznačovaly především jednostranným rozhodováním ve prospěch domácích a tím, že hra je velmi rozkouskovaná tím, že se neustále někde hledá míč a častými přerušeními a zraněními. A hlavně také tím, že jsme odtud vždy odjeli poraženi.

Bohužel, historie se opakovala ve všech směrech. V první půli se hrál málo záživný fotbal ovlivněný především silným větrem. Naši zadáci hráli s přehledem a debutantovi Lukáši Piskurovi neumožnili ani jeden ostrý zákrok. Naše šance skončily buď nepřesně, nebo střelami, se kterými neměl domácí gólman velkou práci.

Ve druhém poločase jsme začali svižně a po dvou dobrých akcích a rohovém kopu jsme přivedli obranu domácích třikrát do úzkých. Jakoby platilo ono pověstné nedáš - dostaneš, soupeř se poprvé dostal na naši polovinu, Zamastil tísněný u levé lajny řešil situaci zbytečně složitě, jeho vysoká přihrávka na stopera Procházku byla nepřesná. Ten ji pouze hlavou ztečoval do vlastní šestnáctky, kam si pro ni šel brankář Piskura. Ten ale, místo aby sebral míč do rukavic, tak jej jenom odkopl, a to tak nešťastně, že domácí útočník byl sám překvapen, kterak ke vstřelení gólu přišel. Od té chvíle přišla očekávaná domácí hra na zdržovanou. Času však zbývalo dost, a tak jsme připravovali střídání obou forvardů k závěrečnému tlaku. Než jsme stačili provést střídání, faulovali domácí brutálně Fejta, rozhodčí však nic „neviděl“ a tak se pokračovalo. Domácí pokračovali v akci, jejich útočník spolu s Honzou Procházkou sprintovali za míčem. Náš stoper byl u míče o krůček později a 30 m od naší brány běžným faulem ze strany zastavil útok domácích. Hlavní rozhodčí opět „neviděl“ a tak se šel zeptat svého staršího kolegy na lajně a poté vytáhl červenou kartu! Byl to tentýž starší kolega, který v předchozím průběhu snad úmyslně (nebo nevím jak jinak?) otáčel auty a vymýšlel fauly pro domácí a posléze žaloval hlavnímu, že ho naši hráči uráželi, i když se jednalo o reakce typu „ale to přece bylo opačně?“ A byl týž starší kolega, který nás už v minulosti „zařízl“ v Lípě či v Chotěboři.

Ale zpět k zápasu. I v desíti jsme si dokázali vytvořit převahu. Regulérní vyrovnávací gól Honzy Nechvátala po centru Adama Procházky nebyl uznán pro ofsajd (i kolega pomezní na druhé straně si přihřál svou polívčičku) a poté mával ofsajd raději při každé naší nahrávce dopředu na útočníky, což pro někoho mohlo působit až komicky. Hlavní rozhodčí opět raději nic neviděl. A tak „přehlédl“ i další brutální zákrok dávno po odehrání míče na Michala Fejta, a po přerušení hry se šel opět zeptat svého staršího kolegy na lajně. Ten se zamyslel a nakonec usoudil, že by to šlo ohodnotit žlutou kartou. A tak se také stalo. Přesto jsme ve chvílích, kdy se zrovna hrálo (což ovšem nebylo příliš často) bojovali i v oslabení o každý míč a šanci na vyrovnání. Bohužel, při hře vabank jsme dvě minuty před koncem inkasovali podruhé.

Nestranný divák by asi řekl, že šlo ze strany rozhodčích o nepěknou komedii. Mě ale takovéto divadlo komické nepřipadá, a vždy v takových chvílích přemýšlím o tom, jestli má vůbec cenu ten fotbal dělat. Kdo mne zná, ten ví, že si na rozhodčí prakticky vůbec nestěžuji. Vím, že každý může udělat chybu, a před každým zápasem nabádám hráče, aby se věnovali hlavně naší hře a ne kritice rozhodčích. Co je však moc, to je příliš. Na dokreslení: hlavní rozhodčí nenastavil ani vteřinu, po zápase „starší kolega „ z lajny utekl do kabin jak malý kluk, aniž by si s někým podal ruku (že by přece jenom měl nějaké morální zábrany?), a kapitán Šmahel musel počkat s podepsáním zápisu o utkání, až se páni rozhodčí vysprchují. Sic!

Vladimír Pecka, trenér


15. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - SK Horní Cerekev 1 : 3 ( 0 : 2 ) - Nikodým - 160 diváků

Toms – Páral, Procházka J., A. Procházka, Fejt (55. P. Čírtek )) – Sekan, Ohnsorg, Šmahel, Smejkal – Duben ( 46. Nikodým ), Bartejs

V úvodním zápase jarní části soutěže na domácím hřišti jsme přivítali našeho už tradičního soupeře, mužstvo Horní Cerekve. Soupeř přijel do Kostelce poprvé, a tak jsme všichni pevně věřili v přerušení několika zápasové šňůry jeho vítězství v posledních letech. Opak byl ale pravdou. Soupeř už od začátku působil kompaktnějším a sebevědomějším dojmem. Naši hráči se sice snažili, ale byla to snaha křečovitá, příliš často jsme kazili i ty nejjednodušší přihrávky a o to víc se nadřeli na zpětné získání míče. Soupeř si do poločasu vypracoval dvougólové vedení, když nejdříve potrestal nekoncentrovanost naší obrany a apo ryhle zahraném dlouhém autu před naší bránu pohodlně skóroval hostující hráč. V závěru poločasu se pak krásnou individuální postupně přes tři naše obránce prosadil útočník soupeře. My jsme vážně zahrozili jen jednou, po šikovně rozehraném přímém kopu Fejta se ocitl v dobré pozici Sekan, ale brankář hostí jeho přehození vychytal.

Do druhé půle nastoupil do útoku místo Dubna Nikodým. Veškeré plány na obrat ale brzo utnuli Cerekvičtí, když si centr od rohového praporku srazil do vlastní sítě Čírtek. Ještě další čtvrthodinu jsme se utápěli v nepřesnostech při rozehrávce. Teprve dvacet minut před koncem se nám podařilo dostat soupeře pod trvalejší tlak. Z několika dobrých standardních situací jsme ale nic nevytěžili. Dest minut před koncem se dravě pustil do vápna soupeře a opakovanou přihrávkou našel před bránou Nikodýma, který zakončil přesně. Poté náš tlak dále rostl, ale v koncovce jsme se trápili, a tak výsledek zůstal na konečných 1 : 3.

Naše situace začíná být vážná. To je třeba si s plnou uvědomit a do následujících zápasů musíme dát maximum nasazení a jít naproti paní štěstěně, která nám zatím nebyla příliš nakloněna. Není třeba věšet hlavu, soupeře známe a vím, že každého jsme schopni porazit.

Vladimír Pecka, trenér


14. kolo - 1.B třída muži - Sokol Lípa - SK KOSTELEC 2 : 1 ( 1 : 0 ) - A. Procházka

Toms – Páral, Procházka J., Novák, Fejt – Sekan, Nikodým, Šmahel, Procházka A. – Duben (65. Číhal), Bartejs (70. Kružík)

Úvodní zápas jarní části soutěže jsme odehráli na hřišti poslední Lípy. Soupeř prošel přes zimu revitalizační kůrou pod vedením zkušeného trenéra Petra Kuchty st. Do kádru se vrátili někteří zkušení hráči, kteří na podzim skončili kariéru. Svým výkonem v zápase potvrdil, že je odhodlán se o udržení v soutěži poprat a bylo by předčasné jej odepisovat. My jsme se bohužel nevyhnuli potížím se sestavením základní jedenáctky. I když ještě ve čtvrtek avízovali svou neúčast pouze Pavel Čírtek a Martin Smejkal, před zápasem se mi pro zranění omluvili další dva zkušení středopolaři Jirka Zamastil a Radim Ohnsorg. Rázem bylo nutno experimentovat. Na poslední chvíli byl povolán Michal Novák a na lavičce byl nakonec připraven i Jakub Hawerland, který přijel jako divák. Nakonec se i bez tří opor podařilo sestavit tým, který se za předvedený výkon vůbec nemusel stydět.

V bojovném utkání na těžkém hrbolatém terénu se hrál zápas s enormním nasazením na obou stranách. Více štěstí měli domácí, o jejichž vítězství rozhodly dva smolné vlastní góly Michala Fejta. Nejdříve v 15. minutě utkání přešel nejlepší hráč domácích Štefan Miklis se štěstím přes Láďu Párala, ale odražený míč směřoval nezadržitelně do zámezí. Domácí útočník ale popřel veškeré fyzikální zákony, když nejdříve nechytatelný míč dosprintoval a z brankové čáry jej prudce poslal před naší bránu. Zde byl připraven Michal Fejt uklidit míč do bezpečí, ale nešťastně kolenem si jej srazil do vlastní brány. Poté jsme přidali na důrazu, vytvořili si několik velmi dobrých šancí, ale nepřesná muška, důraz domácí obrany a výborné zákroky domácího gólmana byly příčinou toho, že po poločase byla na našem gólovém účtu nula.

Do druhé půle oba týmy evidentně nastoupily s odhodláním nechat na hřišti vše. V šedesáté minutě po závaru v šestnáctce soupeře po rohovém kopu se prosadil Adam Procházka a srovnal na 1 : 1. O pět minut později jsme ale kalich hořkosti museli vypít do dna. Soupeř šel do úniku po pravé straně hřiště, naší obraně se už podařilo soupeře vytlačit ze střeleckého úhlu, a ten jenom naslepo a měkce odcentroval. Pro centr si v poklidu šel Míra Toms, ale vracející se Michal Fejt ho chtěl raději odhlavičkovat na roh, a bohužel rozvlnil síť za bezmocným Tomsem podruhé v zápase. Ve zbývající části utkání se hrálo vabank. Šance se střídaly na obou stranách, ale prim hráli oba gólmani a obranné linie. V závěrečných minutách náš tlak vrcholil, střela Ládi Párala z dvaceti metů těsně minula šibenici a v úplném závěru zázračně vyrazil pokus Martina Číhala z osmi metrů domácí brankář na roh.

Prohra mrzí, protože jsme si vybrali vrchovatou porci smůly. Mrzí i proto, že jsme soupeři umožnili snížit bodový rozdíl na sestupové pozice. Na druhou stranu je třeba říci, že se jedná o prohru se vztyčenou hlavou, za předvedený výkon se nemusí žádný z hráčů stydět, prostě jsme jen neměli tolik štěstí jako soupeř.

Vladimír Pecka, trenér

1. B třída muži 2009 / 2010 - podzim 2009:

13. kolo - 1.B třída muži - Sokol Černovice - SK KOSTELEC 0 : 0 ( 0 : 0 )

Toms – Páral, Procházka J., Zamastil, Fejt – Kružík (68. Čírtek), Ohnsorg, Nikodým, Šmahel – Bartejs, Sekan

Poslední zápas podzimu jsme sehráli na mírně podmáčeném, ale perfektně připraveném hřišti v Černovicích. Se soupeřem jsme v historii vzájemných zápasů ještě neprohráli, a tak i tentokrát jsme si chtěli odvézt nějaké body.

Do soupeře jsme se zakousli hned od začátku, a jeho náhradní brankář Vošahlík měl plné ruce a nohy práce. Všechy střely našich hráčů ale dokázal pochytat, a to i včetně gólové šance Nikodýma, který svou střelu po průniku a zpětné přihrávce Bartejse, z deseti metrů nedokázal dostat za záda Černovického gólmana. Soupeř výrazněji zahrozil až pět minut před poločasem, když po trestném kopu z dvaceti metrů orazítkoval tyč Tomsovy brány.

Ve druhém poločase soupeř zjednodušil hru, místo kombinační hry zvolil jednoduché nákopy před naší šestnáctku, a díky této taktice byl mnohem nebezpečnější. Dvakrát nás výrazně podržel Míra Toms, ostatní akce soupeře vždy spolehlivě řešila naše výborně hrající obrana. Patnáct minut před koncem vybídl Jirka Zamastil krásnou nahrávkou za obranu ke skórování Honzu Bartejse. Ani on však svůj samostatný nájezd neproměnil. Poslední šanci ke změně skóre měl soupeř asi tři minuty před koncem, když rozehrával přímý kop za dvaceti metrů. V přemíře snahy rozehrát jakýsi signál ale svou šancí pohrdli, a tak arbitr Kopřiva zápas „raději“ ukončil možná ještě dvě minuty před koncem normální hrací doby, což ale nakonec nikomu nevadilo. Dá se říci, že remíza byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti

Vladimír Pecka, trenér


12. kolo - 1.B třída muži - Sokol Habry - SK KOSTELEC 4 : 2 ( 0 : 2 ) - Nikodým 2

Hampl – Páral, Procházka J., Čírtek, Fejt (65. Hájek) - Kružík, Ohnsorg, Nikodým, Smejkal –Číhal, Bartejs (23. Sekan)

Pro zápas s loňským účastníkem 1. A třídy se nám prakticky rozpadla středová osa týmu. Omluvenky Michala Nováka, Jirky Zamastila a Adama Procházky mi působily velké problémy s ideálním složením základní sestavy. Těsně před utkáním jsem se dozvěděl, že s týmem neodcestoval kapitán Šmahel. Jako by toho nebylo dost, Michal Fejt nastoupil se sebezapřením se zraněným tříslem a zápas nedohrál, a střelec Honza Bartejs musel po úderu loktem a krvácivém zranění odstoupit už v prvním poločase.

Přesto jsme v prvním poločase tahali za výrazně delší konec. Lukáš Nikodým poprvé v roli ofenzívního tvůrce hry svou roli zvládl na jedničku. Po pohledných kombinačních akcích jsme se dostávali do šancí a jednu z nich zakončil mazácky Lukáš Nikodým už v deváté minutě. I nadále jsme dobře kombinovali a další tutovku Nikodýma vytáhl domácí brankář Vala reflexívně špičkou nohy na roh. Do šancí se dostali i Bartejs, Kružík a Číhal, bohužel bez gólového efektu. Druhou branku vstřelil po rohovém kopu opět Lukáš Nikodým a naše akcie rostly. Jedinou šancí soupeře byl trestný kop z 18 metrů, po kterém se otřáslo břevno Hamplovy brány.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem pokračovat v aktivní hře. Soupeř přitvrdil hru, začal se lépe pohybovat a už za 6 minut dokázal z dobře zahrané standardní situace skórovat, když naše obrana nepokryla nabíhajícího Stránského. Soupeř ještě více ožil a vynutil si mírnou územní převahu, ale i my jsme se tlačili do útoku, ale své šance jsme nedokázali proměnit. V 57. Minutě sehrál domácí hráč velkou hereckou etudu, když mimo herní dění nasimuloval pád, a rozhodčí, ač byl zády neviděl co se stalo bez rozmýšlení udělil Martinovi Číhalovi červenou kartu a poslal nás do deseti. Od té chvíle se soupeř dostal do velké územní převahy, zahrával spoustu standardních situací a vytvářel si šance. Naše hluboko zatažená obrana ale dlouho odolávala. V době velkého tlaku soupeře se podařilo Lukáši Nikodýmovi vypíchnou obraně soupeře míč a jeho sedmdesátimetrové sólo zlikvidoval domácí brankář. Pak už jsme se prakticky nedostali za půlku. Po jednom z mnoha centrů do našeho pokutového území propadl míč za naši obranu, a domácí útočník dokázal vyrovnat. I nadále jsme úspěšně bránili alespoň nerozhodný výsledek, ale po nevinném nákopu soupeře do naší šestnáctky pět minut před koncem přenechával Honza Procházka míč vybíhajícím Hamplovi. Před něj se ale dostal nabíhající útočník soupeře, převzal míč a po faulu našeho gólmana kopal soupeř penaltu a dokonal tak obrat zápasu. Ve zbývajících pěti minutách jsme vysunuli hru nahoru a pokusili se ještě o nemožné. Na srovnání jsme už ale neměli síly, naopak soupeř po brejku ještě potvrdil své vítězství.

Vladimír Pecka, trenér


11. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - Sokol H. Borová 0 : 3 ( 0 : 1 )

Toms – Páral, Procházka J., Čírtek (71. Nikodým), Fejt – Šmahel, Zamastil (58. Kružík), Procházka A., Smejkal – Bartejs (62. Číhal), Sekan

Po týdenní přestávce vynucené nepřízní počasí zavítal na naše hřiště silný celek H. Borové. Soupeř vyhrál svá čtyři poslední utkání a nasbíral 18 vstřelených branek, když sám ani jednou neinkasoval! Pro nás se jednalo o poslední zápas podzimu na domácím hřišti. Případným vítězstvím jsme se mohli posunout na třetí místo tabulky a potvrdit tak svou příslušnost k užší špičce naší skupiny.

Od začátku se hrál fotbal ve vysokém tempu. Soupeř atakoval na naší polovině třemi vysoko vytaženými hroty, a už ve třetí minutě zápasu přinutil naše obránce obránce chybovat, míč se odrazil k nekrytému útočníkovi soupeře a ten přesnou střelou z 16 metrů vymetl levý horní roh Tomsovy brány. Nešťastný začátek jakoby sebral našim hráčům sebedůvěru. Ač nikomu nelze upřít snahu, v první půli jsme nenašli recept na soupeřovu výbornou defenzívu. Naši hráči neměli snad půl metru volného prostoru, snad 90% našich rozehrávek bylo narušeno včasným zásahem soupeře, a tak výsledkem naší ofenzívní snahy byly jen dvě střely Smejkala z úctyhodné vzdálenosti, které přinutily gólmana hostí k zásahu.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním více rozhýbat soupeřovu obranu, rychleji kombinovat a zvrátit nepříznivý stav v náš prospěch. Co však bylo platné odhodlání, když hned po rozehrávce se v souboji Ládi Párala s dotírajícím útočníkem míč nadvakrát odrazil tak nešťastně, že z toho byl sólový únik soupeře, jehož přesnou nahrávku na zadní tyč uklidil nabíhající spoluhráč snadno do odkryté brány a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme už o dva góly. Poté jsme si dokázali vynutit územní převahu, ale kombinacím scházela rychlost a nápaditost, rozehrávka byla příliš komplikovaná a tak jsme se do střeleckých pozic příliš nedostali. Přesto jsme dokázali vyprodukovat gólové šance ze standardních situací, ale nejdříve Smejkal a následně Honza Procházka trestuhodně promrhali své velké šance a hlavou mířili vždy těsně vedle. Soupeř neustále hrozil brejkovými situacemi, a když nás v sedmdesáté minutě po další hrubé chybě naší obrany potrestal třetím gólem, bylo o osudu tohoto zápasu definitivně rozhodnuto.

Soupeř nás tentokrát předčil ve všech směrech. V defenzívě neudělal za celý zápas chybu, zatímco naši obránci svými hrubkami vybídli soupeře ke skórování čtyřikrát, a ten toho třikrát využil. V útoku potom jsme vyšli úplně naprázdno, a s tím se proti takovému soupeři body nezískávají. Našemu týmu nelze upřít snahu, bojovnost a nasazení, ale tentokrát chyběl klid, přesnost kombinace a hlavně lepší pohyb bez míče a efektivní řešení finálních a předfinálních herních situací.

Prohra bohužel znamená pád v tabulce až na desátou příčku a v tabulce pravdy propad na -3 body. Před námi jsou poslední dvě kola, oba zápasy hrajeme venku – nejdříve v Habrech a pak v Černovicích. Každý bod získaný v tomto dvojzápase bude důležitý v jarních bojích o záchranu, kam jsme se svými podzimními výsledky „kvalifikovali“.

Vladimír Pecka, trenér


10. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - SK Kožlí 4 : 1 ( 2 : 1 ) - Bartejs 3 (2PK), A. Procházka

Toms – Páral (79. Hájek), Procházka J., Zamastil, Fejt – Šmahel, Ohnsorg, Procházka A., Smejkal - Bartejs, Sekan (59. Kružík)

Utkání s třetím celkem tabulky Kožlím bylo pro nás důležité k potvrzení příslušnosti k silnější části tabulky. Vzhledem ke vzácné vyrovnanosti bychom totiž v případě prohry klesli až na 12. místo, což by při těžkém losu v závěru podzimní části soutěže mohlo být pro nás kritické. Se silným soupeřem jsme ale dokázali přesvědčivě vyhrát, a posunuli jsme se na pěknou čtvrtou příčku.

V úvodu střetnutí se dříve rozkoukal soupeř a v prvních deseti minutách si vytvořil územní převahu. V 15. minutě kolem stopera hostí profrčel rychlík Honza Bartejs a zpětnou přihrávkou vybídl ke vstřelení úvodního gólu Adama Procházku. Soupeř hrál i nadále aktivně a blýskalo se střídavě před oběma bránami. Ve 30. minutě soupeř využil nedorozumění mezi našimi obránci, vystihl pomalou zpětnou nahrávku od Ládi Párala a chladokrevně překonal vybíhajícího Míru Tomse. Naše další šance zůstaly nevyužity, po gólu volala především krásná akce Ládi Párala z pravé strany, kdy po sérii narážeček orazítkoval jen břevno soupeřovy brány. Těsně před koncem, při našem tlaku soupeř musel zatáhnout za záchrannou brzdu, a po faulu v pokutovém území jsme zahrávali penaltu. K míči se postavil Honza Bartejs a střelou doleva nedal gólmanovi šanci.

Od začátku druhé půle jsme začali velmi aktivně a zakrátko po závaru v šestnáctce soupeře a následném podražení Filipa Šmahela jsme kopali další penaltu. Míč si opět sebevědomě přivlastnil Honza Bartejs, a přesnou střelou doprava překonal gólmana soupeře už podruhé. Pokud někdo očekával, že přijde nápor soupeře a drama, ten mohl tentokrát zůstat v klidu. Naše mužstvo výborně bránilo. Odebíraĺi jsme soupeři míč obvykle už v okolí půlící čáry a vytvářeli si častá přečíslení a gólové šance. Zápas jsme v exhibičním tempu dohráli do konce. Deset minut před závěrečným hvizdem potvrdil naše vítězství střelou zleva pod břevno Honza Bartejs, který si tak zkompletoval další hattrick.

Vladimír Pecka, trenér


9. kolo - 1.B třída muži - Slovan Kamenice n. L. - SK KOSTELEC 2 : 0 ( 0 : 0 ) -

Góly: 73. a 81. Zahradník. Rozhodčí: Šimák.

Toms – Páral, Procházka J., Zamastil, Fejt - Šmahel, Procházka A., Ohnsorg, Nikodým (72. Kružík) – Sekan (59. Číhal), Bartejs (79. Smejkal)

S velkým sebevědomím nastupovali naši borci proti loňskému účastníku A třídy. Víru v úspěch dodávaly poslední výsledky, zlepšující se forma a vyprázdněná marodka. Z úspěšné sestavy z minulých kol k zápasu s týmem neodcestoval jen Michal Novák. Na postu předstopera jej nahradil zkušený Jirka Zamastil, v útoku tentokrát nastoupili oba střelci posledních kol Bartejs a Sekan. Soupeř nezahájil soutěž nejlépe a před zápasem měl na svém kontě jen 8 bodů. Nade vší pochybnost se dalo očekávat očekávat, že soupeř bude v domácím prostředí bojovat jak o život, protože další prohra by už znamenala vážné záchranářské problémy. A právě tato vlastnost přinesla domácím nakonec zasloužené body.

V prvním poločase oba celky pozorně bránily před vlastním pokutovým územím a střelecké příležitosti na obou stranách většinou nebyly dotaženy do konce nebo dobře zaúřadovali brankáři, takže do kabin se šlo za smírného stavu 0 : 0.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř se dvěma změnami v sestavě a se zvýšenou agresivitou na celé ploše hřiště. Najednou jich bylo všude plno, nutili nás do chyb už na naší polovině a vytvořili si značný územní tlak. Na první neproměněnou góĺovou šanci soupeře jsme ještě po protiútoku odpověděli, ale ani Filip Šmahel napodruhé neprotlačil míč za záda výborně hrajícího domácího brankáře. Tlak domácích se pak stupňoval. Sérii rohů a trestných kopů naše obrana dokázala s vypětím sil eliminovat. Naše nadějné šance na úspěšný kontr několikrát spolehlivě likvidoval praporek pomezního. V 73. minutě přesprintoval domácí hráč u pravé pomezní lajny Michala Fejta, protlačil se do našeho pokutového území a chvilkové přečíslení sehráli domácí dokonale a nedali Tomsovi šanci. Proti rozjetému soupeři jsme stále hůře prosazovali, protože naši hráči nedostávali takřka žádný volný prostor k založení útočné akce. Naše mužstvo se snažilo tlačit dopředu, ale urputně bránící soupeř úspěšně odolával a sám podnikal nebezpečné výpady do naší stále více otevřené obrany. Jeden z nich po samostatném průniku zakončil deset minut před koncem domácí útočník, a vzhledem k dosavadnímu průběhu bylo zřejmé, že import bodů z kamenického hřiště se tentokrát konat nebude. Při našem závěrečném náporu se pomezní rozhodčí snažil tak vehementně, že kuriózně odmával postavení mimo hru Adamovi Procházkovi, který si sám obhazoval domácího obránce a řítil se do šance. Ale celkově lze říci, že domácí vyhráli zaslouženě, rozhodla jejich větší vůle po vítězství podložená enormním nasazením a hlavně lepší řešení klíčových gólových situací.

Vladimír Pecka, trenér


8. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - Sokol G. Jeníkov 7 : 2 ( 3 : 2 ) - Bartejs 3, Sekan 2, Šmahel, Číhal

Toms – Páral, Procházka J., Novák, Fejt – Šmahel, Zamastil (57. Kružík), Procházka A., Nikodým - Číhal (46. Bartejs), Sekan (78. Duben)

Po senzační výhře našeho týmu na Bedřichově se od nás očekávala jasná výhra doma. Soupeři jsme v posledních třech zápasech nastříleli 19 gólů, a podobný průběh očekávali naši příznivci i nyní. My jsme ale tento optimismus museli v kabině před začátkem zápasu utlumit, a nabádali jsme naše hráče k obezřetné hře v defenzívě, a hlavně k aktivní hře dopředu, diktování tempa hry a časté střelbě.

Začátek utkání se nám vydařil. Po dvou velkých šancích v samotném úvodu se už ve třetí minutě po centru Nikodýma trefil hlavou Šmahel. I nadále jsme tahali za delší konec a zdálo se, že je otázkou času kdy své vedení zvýšíme. Opak se stal pravdou. Po zahrání přímého volného kopu a nedůrazu naší obrany soupeř v 15. minutě z dorážky srovnal skóre. Poté se částečně zklidnila a srovnala i hra v poli. Ve 27. minutě po centru zprava Sekan přehodil hlavou špatně vyběhnuvšího gólmana hostí a opět jsme vedli. Soupeř se ale osměloval, stále častěji se dostával před naší bránu a po rohovém kopu ve 36. minutě a dalším nedůrazu naší obrany z dorážky skóroval podruhé a opět srovnal skóre. Naštěstí těsně před koncem poločasu se po samostatné akci prosadil Číhal a střelou z šestnáctky nedal brankáři soupeře šanci. Tento gól do šatny se byl v konečném účtování i nejen gólem vítězným, ale i gólem, který podlomil víru do té doby houževnatého soupeře na bodový zisk.

Do druhého poločasu vystřídal Bartejs Číhala. Po vyčkávacím úvodní patnáctiminutovce se v rozmezí čtyř minut prosadil dvakrát právě Bartejs a bylo prakticky rozhodnuto. Dohrávalo se v exhibičním tempu, konečný výsledek vyšperkoval po ukázkové akci hlavičkou pod břevno Sekan a v samotném závěru si zkompletoval hattrick Bartejs. Důležitá výhra byla na světě, nutno ale přiznat, že zejména ve druhé půli nám ji usnadnil soupeř svou váhavou hrou s bezpočtem chyb v rozehrávce. Ale právě o tom je mnohdy fotbal – o umění potrestat chyby soupeře. A to se nám tentokrát podařilo dokonale.

Vladimír Pecka, trenér


7. kolo - 1.B třída muži - Sokol Bedřichov - SK KOSTELEC 0 : 2 ( 0 : 0 ) - Sekan, P. Čírtek

Toms – Páral, Procházka J., Novák, Fejt - Šmahel, Procházka A., Ohnsorg, Nikodým (70. Čírtek) – Sekan (85. Hájek), Číhal (60. Duben)

Po zbytečné domácí prohře s rezervou Ždírce se nad naším mužstvem začala stahovat černá mračna. Při očekávané výhře lídra soutěže v domácím prostředí nad naším týmem by nás neminul pád k samému dnu tabulky. Naštěstí tato skutečnost naše hráče nepoznamenala, víra v možný úspěch s favoritem byla umocněna vyhecovanou atmosférou mezi jeho aktéry a především podložena výborným výkonem v samotném zápase.

Bylo jasné, že proti silnému soupeři nemůžeme začít příliš otevřeně. První poločas jsme proto odehráli z výborné zajištěné obrany, která soupeře nepustila do jediné gólové šance. Zatímco soupeř si vynutil územní převahu a zahrával více rohových kopů a standardních situací, my jsme využívali každé příležitosti k podnikání rychlých protiútoků, které jsme v několika případech zakončovali střelbou a zaměstnávali tak soupeřova gólmana. Ten byl ve všech případech pozorný. Fantastickým reflexivním zákrokem pak ve 44. minutě zmařil největší gólovku prvního poločasu, když z horního růžku vyškraboval prudkou ránu z hlavy Martina Sekana.

Do druhé půle jsme očekávali útočnou smršť v podání domácích borců. Díky výborné hře naší defenzívy se však nic takového nekonalo. Soupeř sice opět měl územní převahu, ale naše výpady byly postupem času stále častější a nebezpečnější. V 63. minutě si náš nejaktivnější hráč Martin Sekan naskočil na přesný centr Číhala z levé strany a domácí brankář neměl šanci – 0 : 1. Soupeře tento vývoj hry viditelně zaskočil, a za deset minut mohlo být rozhodnuto. Střídající Vojta Duben využil zaváhání a nedorozumění mezi domácím stoperem a brankářem a dobíhal jen doklepnout míč do opuštěné brány. Ležící domácí brankář jej rukou úmyslně podrazil, takže se míč pomalu dokutálel těsně vedle opuštěné brány do zámezí. Místo penalty a červené karty pro brankáře jsme však po verdiktu rozhodčího zahrávali jenom rohový kop.

Pakliže spravedlnost v rukou rozhodčího byla v tomto případě slepá, vzali tu opravdovou SPRAVEDLNOST na své kopačky střídající hráči Vojta Duben a Pavel Čírtek. Prvně jmenovaný se po průniku do šestnáctky zasekávačkou zbavil obránce a prudkou polovysokou nahrávkou přes celé pokutové území našel druhého jmenovaného, který v náběhu ze vzduchu volejem nasměroval míč nekompromisně do sítě. Do konce v té chvíli chybělo 10 minut, a ani pokus o závěrečný tlak domácích nepřinesl žádnou šanci na zvrat v zápasu.

Chválit jednotlivce za výkon je těžké. Celý mančaft odvedl výbornou kolektivní práci, obrana nepustila soupeře do jediné vážné šance, záloha neúnavně pomáhala obraně, vyvážela balóny a podporovala útok, útočníci hráli aktivně, nutili soupeřovy obránce do chyb a zaměstnávali soupeře. Střídající hráči přesně splnili svou úlohu žolíků. Hráčem zápasu tak byl tentokrát dle mého názoru Martin Sekan, který svůj výkon vyšperkoval vítězným gólem.

Vladimír Pecka, trenér


6. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - Ždírec nad Doubravou B 0 : 3 ( 0 : 0 )

Hampl – Páral, Procházka J., Novák, Fejt (Čírtek) – Šmahel, Zamastil, Ohnsorg, Procházka A. - Bartejs (69. Kružík), Číhal (55. Sekan)

Teprve v šestém kole soutěže jsme se sešli takřka kompletní, a po výhře v Budíkově jsme šli do zápasu s ambicí vyhrát, potvrdit body z venku a zabydlet se v první polovině tabulky. Toto přání jsme bohužel nepodložili odpovídajícím výkonem, a tak jsme po prohře zůstali viset těsně nad úplným dnem tabulky. A to, vzhledem k tomu, že nás v příštím kole čeká rozjetý lídr tabulky z Bedřichova, je situace věru nemilá.

V prvním poločase se na hřišti spíše než fotbalové utkání odehrávala šachová partie. Hosté vystavěli pevnou zónovou obranu a do útočení se příliš nehrnuli. Naši hráči si sice vytvořili územní převahu, ale při ne úplně stoprocentním nasazení v soubojích, sprintových nábězích a odvaze prosadit se v situacích jeden na jednoho to přineslo jen několik málo střeleckých příležitostí, z nichž žádná neměla šanci přetavit se ve vedoucí gól. Do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle šli naši borci s cílem zvýšit aktivitu při napadání soupeře, zvýšit nasazení a dostat soupeře pod tlak. V úvodu však přišla hrubá chyba, kdy po snadné ztrátě ve středu pole dokázal útočník soupeře ve vápně zpracovat a přes čtyřnásobnou přesilu našich obránců se prosadit k přihrávce napříč maší šestnáctkou na úplně volného spoluhráče, který s přehledem skóroval. Od té chvíle jsme se do soupeře doslova zakousli, ale při řešení střeleckých situací a přečíslení jsme nikdy nedokázali najít ideální řešení, a tak všechny naše slibné šance skončily mimo nebo v rukavicích gólmana hostů. V samotném závěru, kdy jsme na hrot vysunuli i stopera Michala Nováka, využil soupeř v brejkových situacích naše fatální chyby, a dvěma góly v závěru vyšperkoval svou výhru na luxusních 0 : 3!

Vladimír Pecka, trenér


5. kolo - 1.B třída muži - Sokol Budíkov - SK KOSTELEC 2 : 4 ( 1 : 2 ) - Sekan, Číhal, Nikodým, Kružík

Hampl – Páral, Procházka A., Fejt, Pech - Kružík, Ohnsorg, Šmahel, Nikodým - Smejkal (10. Sekan), Číhal

K zápasu v Budíkově jsme odjeli opět v nekompletním složení s pouhými dvanácti hráči. Po dvou prohrách v řadě už bylo potřeba bodovat, ale dopředu bylo zřejmé, že na horké půdě soupeře to nebude snadné. Proti naší takřka „juniorské“ sestavě nastoupil zkušený soupeř, který doma body příliš neztrácí.

Hned v úvodu zápasu proti nám odpískal rozhodčí vymyšlenou penaltu a prohrávali jsme 1 : 0. I další výroky rozhodčího směřovaly k jasné podpoře soupeře, který hrál hodně od podlahy a v 8. minutě odkulhal na lavičku Martin Smejkal. Jediné střídání, které jsme měli k dispozici tedy proběhlo už v deváté minutě, a na hřiště přišel Martin Sekan. Po předlouhém čekání na svoji příležitost v „A“ mužstvu byl tak nažhavený, že hned po nástupu na hřiště vybojoval míč a střelou zpoza šestnáctky překonal střelou pod břevno domácího gólmana a srovnal stav utkání. Vzápětí hlavičkoval pocenou z pravé strany do protipohybu brankáře a míč jen o centimetry minul bránu.I nadále působil svou rychlostí a důrazem v soubojích velké problémy zadákům soupeře, a ve dvacáté minutě si ve vápně parádně obhodil oba stopery a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Martina Číhala. Aktivní hrou jsme stále zaměstnávali obranu soupeře, často jsme stříleli, ale další branku jsme do poločasu nepřidali. Jedinou vážnou šanci soupeře vyřešili ve spolupráci Michal Fejt s Petrem Hamplem a tak jsme do kabin odcházeli s jednogólovým vedením.

Bylo ale zřejmé, že soupeř za výrazné podpory rozhodčích se pokusí o zvrat. Nic takového jsme ale nepřipustili. Aktivní hrou jsme drželi soupeře daleko od našeho pokutového území. Po jednom z rohových kopů hlavičkoval Lukáš Nikodým a padáčkem překonal soupeře potřetí. Když potom přidal hlavou další gól Míra Kružík, vypadalo to snašimi ambicemi velmi dobře. Dvacet minut před koncem byl vyloučen domácí hráč za úder loktem. Po nahodilé akci soupeře patnáct minut před koncem soupeř po chybě Petra Hampla snížil na 2 : 4 a za podpory diváků a trojice arbitrů se nadechl k pokusu o obrat. V těchto fázích ale skvěle zapracovala naše defenzívní řada dirigovaná Adamem Procházkou, a kromě územní převahy jsme už žádné drama nepřipustili. A tak důležité tři body se stěhují do Kostelce.

Vladimír Pecka, trenér


4. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC - FC Chotěboř B 0 : 2 ( 0 : 0 )

Ve čtvrtém kole 1.B třídy narazil náš celek na tým, proti kterému se mu tradičně nedaří. A tradice bohužel pro nás byla neporušena i tentokrát. I když se hrálo po celé utkání bez větších gólových šancí, hrál se svižný a pohledný fotbal. Bylo jasné, že o vítězi duelu zřejmě rozhodne první branka v síti soupeře. Ta bohužel padla do naší svatyně v 80. minutě utkání, kdy se po brejku prosadil hostující Bílek. O dalších pět minut později dokázal přesně zamířit střídající Malek, který tak definitivně rozhodl o vítězi tohoto duelu. Tato porážka tak znamená, že domácí klesli v tabulce až na předposlední místo a nyní je potřeba, aby si všichni začali uvědomovat vážnost situace. Což znamená, odložit bohorovnost, "sednout si pěkně na zadek", a začít hrát bojovný fotbal se vším všudy. Zlepšit docházku na tréninky, více zodpovědnosti v účasti na utkáních, a hlavně se v zápasech vrátit k tomu, co nám přinášelo úspěch třeba na jaře. Nic nevypustit a hrát pořád naplno. Snad se ten náš bojový duch vrátí již v příštím víkendu v Budíkově, kde je potřeba vyhrát!

Vladimír Pecka, trenér


První tři duely A týmu v přehledu...

3. kolo - 1.B třída muži - Horní Cerekev - SK KOSTELEC 3 : 1 ( 2 : 0 )

Góly: 41. a 42. Zelenka, 79. Serbus – 71. Löw. Rozhodčí: Jůn. ŽK: 3:3. Diváci: 90

Hampl – Páral, Novák (50. Löw), Čírtek, Fejt - Šmahel, Zamastil, Procházka, Smejkal - Kružík, Číhal

V úvodu sice měli převahu domácí, ale po čtvthodině hry se Kostelečtí dostali do tří velkých šancí. Neproměnili však ani jednu z nich. Hosté byli po zbytek poločasu lepší, přesto nabrali dvoubrankové manko. To zařídil slepenými góly Zelenka. První vstřelil po úniku po křídle a vzápětí se trefil po hrubce kostelecké obrany na hranici šestnáctky. Po přestávce už hrála Horní Cerekev lépe, měla více příležitostí. Definitivně rozhodnout mohl Loukota, který však trefil tyč. Hosty dostal na chvíli do hry kontaktním gólem střídající Löw, ale rozhodnutí zápasu vzal na sebe Serbus. Ten v 79. minutě hlavou nekompromisně překonal brankáře Hampla.

2. kolo - 1.B třída muži - SK KOSTELEC – Lípa 3 : 1 ( 2 : 0 )

Góly: 6. a 87. Bartejs, 45. Šmahel – 81. S. Böhm. Rozhodčí: Petr. ŽK: 1:1. Diváci: 50

Toms - Fejt, A. Procházka, Novák, Kružík - Šmahel Zamastil, Ohnsorg, Smejkal - Číhal, Bartejs (76. Číhal).

Kostelec se rychle ujal vedení. Po uličce Smejkala proměnil sólo Bartejs. Domácí gól nabudil, jenže Exner v lipské brance čaroval. Až do 45. minuty držel hosty nad vodou, ovšem na Fejtovu zpětnou přihrávku a střelu Šmahela do šibenice byl krátký. Ve druhé půlce se pokračovalo podle kosteleckých not. Ale třetí pojistku domácí ne a ne přidat. A tak v 81. minutě nabídnutou penaltou nepohrdl Stanislav Böhm, a bylo to 1:2. Kostelec ale rázně hostující ambice na bod utnul v 87. minutě, kdy se Bartejs po několika neúspěšných sólech v posledním nájezdu dokázal prosadit.

1. kolo - 1.B třída muži - Tis – SK KOSTELEC 3 : 1 ( 1 : 0 )

Góly: 22. a 76. Veselý (druhý z PK), 71. Miřátský – 67. Čírtek. Rozhodčí: Bělovský. ŽK: 2:2. Diváci: 50

Toms – J. Procházka, Fejt, Čírtek, Páral – Zamastil, Smejkal, Ohnsorg, A. Procházka – Bartejs (77. Kružík), Šmahel (71. Duben).

V utkání byl ještě znatelný začátek sezony, z toho pramenilo na obou stranách hodně nepřesností. Až ve 22. minutě Kučera přistrčil Veselému a ten jenom zasunul do opuštěné branky. Po změně stran začali sice lépe domácí, ale nejdříve se radovali hosté, když při bránění propadl Halama a Číhal srovnal na 1:1. Tis však v tempu nepovolil a dočkal se v 73. minutě, kdy Havel vyslal pas na Krajíčka, ten utekl po levé straně a Miřátský přímo z voleje trefil na 2:1. Výhru pojistil o chvíli později Veselý, když proměnil penaltu za faul na pronikajícího Miřátského.

Vladimír Pecka, trenér