3. třída muži 2009 / 2010 - jaro 2010:

18. kolo - 3. třída muži - TJ Dobronín B - SK KOSTELEC B 5 : 1 - J. Čírtek

Sestava: Neděla, Klíma P., Šťastný, Pešta, Vondra (20. Hawerland), Pech, Kružík, Čírtek J., Neckář, Štěpek (25.Duben), Bartejs (80.Číhal)

V sobotu jsme zavítali na silně promáčené hřiště v Dobroníně , kde víkendové deště zanechaly kus práce. Jelikož někteří hráči zanechali dost sil při návštěvě Prahy, M.Novák byl připraven vypomoci v ,,A,, mužstvu , poprvé se na jaře dostali do základní sestavy R.Vondra a R.Štěpek.

Začátek jasně naznačil v jakém duchu se bude utkání odvíjet, hned v 1. minutě musel Neděla v bráně zasahovat proti tvrdé střele , kterou vytěsnil nad branku.Soupeř měl v úvodu zápasu stálou převahu, kterou již v 10. minutě zúročil v úvodní gól, když odvrácený míč uklidil do brány jeden z nepokrytých útočníků střelou k tyči. 15.minuta a soupeř odskočil na rozdíl dvou branek střelou ze střední vzdálenosti, na kterou nemohl Neděla zareagovat. O pět minut později dostal míčem tvrdé K.O. Vondra a byl na tolik otřesen , že musel být střídán.

V těchto chvílích jsme hru srovnali a konečně se dostávali do šancí, po jedné z nich J.Čírtek na dvakrát překonal brankáře soupeře. 25.minuta 2:1. A aby toho nebylo málo tak během našeho gólu zůstal na zemi Štěpek a s pochroumaným kolenem a musel být střídán.Do konce poločasu už se hrál vyrovnaný fotbal , ale Dobronín se přece jen prosadil střelou z hranice šestnáctky.

Ve druhé půli jsme chtěli skóre zkorigovat a nutno říct ,že jsme si vypracovali několik slibných příležitostí, v zakončení jsme však byli nepřesní a naopak soupeř trestal z brejků, když se jestě dvakrát prosadil.

V závěru zápasu už nám docházeli síly a ikdyž je výsledek trochu krutý, hráli jsme, na co jsme v danou chvíli měli .

Vojta Duben

17. kolo - 3. třída muži - SK KOSTELEC B - TJ Ždírec 1 : 2 ( 0 : 2 ) - Kružík

Sestava: Piskura- Blaško(46.Klíma P.),Hawerland,Pešta,Šťastný,Hájek(80.Trnka),Pech,Kružík,Čírtek J, Číhal (46.Neckář),Bartejs

V 17. kole zavítal na náš trávník soupeř ze špice tabulky, a dal se tedy čekat atraktivní fotbal. První poločas , však především z naší strany příliš krásy nepřinesl, hrál se spíše bojovný zapas se spoustou osobních soubojů. Do 25. minuty se hrálo spíše ve středu hřiště bez výraznějších šancí. Ve 30. minutě pak přišel první gólový moment, Ždírec zahrával za půlící čárou přímý kop,na centr, který směřoval do malého vápna naskakovali nikým nehlídáni dva hráči soupeře a jeden z nich v klidu zavěsil - 0:1. Naše hra byla stále bezzubá a toho soupeř využil podruhé,při jednom z brejků šel jeden z útočníků sám na Piskuru a střelou po zemi skóroval - 0:2.

Do druhého poločasu jsme šli se dvěma změnami v sestavě a s odhodláním změnit výsledek. Naše hra byla o poznání lepší,je pravda že Ždírec posílen dvoubrankovým vedením působil lepším dojmem, ale konečně jsme si i my vytvořili šance. V 50. minutě se výborným zákrokem blýsknul Piskura , když přímý kop z hranice 20 metrů vytáhl na břevno. V 55. minutě pak Bartejs poslal centr na zadní tyč , kde Míra Kružík hlavou snižuje - 1:2 . Zápas tak získal na dramatičnosti a rodili se šance na obou stranách. V jedné z nich Čírtek střílel pěkně k tyči, ale scházela razence. Na druhé straně Piskura zasáhl proti hlavičce kterou konečky prstů vytáhl na roh. V 82. minutě přišla naše největší šance, když střídající Trnka na malém vápně hlavičkoval těsně nad. Soupeř pak začal pozorněji bránit a do žádné větší šance jsme se už nedostali. Zápas tak skončil další těsnou prohrou,kterou jsme si za nepříliš povedený výkon v první půli zasloužili.

Vojta Duben - coach

16. kolo - 3. třída muži - TJ Smrčná - SK KOSTELEC B 2 : 1 ( 1 : 0 ) - Novák

V sobotu jsme zavítali za krásného slunečného odpoledne do Smrčné. Odjeli jsme v mnohem slabší sestavě než na dohrávku do S.Říše ve středu,ale postavení v tabulce a naše sebevědomí mluvilo jasně. Oplatit porážku z podzima a odvést tři body. Do sestavy se opět zařadili uzdravení Blaško D.,Pech M. a Klíma P. Navzdory tomu jsme odjeli do Smrčné se 2 brankáři, 7 obránci a 4 záložníky.Utočníci nám chyběli a proto vypadala sestava takto:

Sestava: Piskura - Blaško, Š´tastný, Hawerland, Klíma(65. Vondra) - Kružík(46. Čírtek), Novák, Pech, Štěpek - Hájek, Pešta Na lavičce byl ještě Radek Neděla, který se bohužel na hřiště nedostal.

Již při rozcvičení před zápasem jsme poznali, že na tomto terénu se nebude hrát fotbal, ale boj s velmi nerovným terénem. Během prvních 10min jsme nebyli schopni přejít kombinačně přes půlku a soupeř hrál to jediný co hřiště povolilo. Dlouhý centry do vápna a doufat v naší chybu. Po jednom s centrů a odehrání míče ven z vápna se dostal míč přímo na kopačku soupeře, který vypálil z 25m tvrdou a přesnou střelu do horního rohu. Ovšem do střeli vynikajícím reflexem vstoupil Lukáš a vyrazil míč aspoň na břevno a roh. Při dalším centru a hlavičce soupeře se zatřásla opět naše branka. Poté se hra vyrovnala, trochu jsme si zvykli na odskoky míčů a dařilo se nám přecházet do útoku. Ovšem až na dva pokusy, které stejně netrefily branku jsme si nic nevytvořili. Soupeř už taky nezahrozil a šlo se svačit. O půlce si řekl o střídání M.Kružík kvůli únavě a nahradil ho J.Čírtek. P.Klíma naznačil taky střídání pro bolest zad, ale šel to ještě zkusit.

Druhá půle se nesla ve stejným duchu a naší nechuti. Dlouhý nákop střídal další nákop.Občas vyslal soupeř střelu z dálky, ale s těmy si Lukáš dokázal poradit bez větších problémů. Zhruba v 65 minutě zahrával soupeř standartku a po několika tečích a odrazů se dostal míč do naší brány 1:0. Ihned po vstřelé brance jsme vystřídali P.Klímu, který už nemohl hodit ani aut. Na hřiště se podíval R.Vondra. Obdržený gól nás trochu vyprovokovalo k lepšímu výkonu a začali jsme se lépe pohybovat a nabízet se pro balon. Po jednom z našeho centru obránce nešťastně zahrál rukou před vápnem a kopala se standartka asi z 18 metrů. K míči se postavil M.Novák a přesnou střelou nedal domácímu golmanovi šanci. 75 min 1:1. V 80min při centru domácích se odrazil míč ven z vápna, tam spěchal M.Hájek a čistým soubojem odebral soupeři míč. Rozhodčí to viděl jinak a následoval úsek standartek a rohů. Všemu jsme se ubránili až asi třetí standartka během 5 min. se nám stala osudnou. Centr na přední tyč, tam domácí hráč minul a míč se od tyče odrazil na malé vápno. Tam to jeden z našich zadáků nešťastně poslal hlavou k druhé tyči, kde nebojácně domácí hráč protlačil balon do branky. 85min 2:1 pro domácí. V závěrečných minutách se nic podstatného neodehrálo a utkání skončilo šťastným vítězstvím domácích hráčů 2:1.

Musím říct na rovinu, že jsme tam nenechali všechno, ale spíš jsme bojovali sami se sebou a terénem.

Michal Novák

12. kolo - dohrávka - 3. třída muži - FC Stará Říše B - KOSTELEC B 2 : 2 ( 1 : 2 ) - Bartejs, A. Procházka

Sestava: Piskura - Hawerland, Šťastný K.(70.Klíma P.) ,Novák , Pešta - Procházka A., Ohnsorg R.,Číhal,Kružík(75.Štěpek)- Neckař(46.Duben),Bartejs

V dohrávce 3. třídy mužů zavítala naše rezerva na půdu jednoho z velkých favoritů soutěže - celku FC Staré Říše B. Domácí jsou velkým aspirantem na postup do OP, a v podzimním utkání to také na našem hřišti dokázali, když zvítězili 0:10 !!! Jarní odveta tak našim borcům vyšla na jedničku a získaný bod je jednoznačně úspěchem.

V dohrávce na hřišti jednoho z favoritů a aspiranta na postup jsme předvedli výborný taktický a bojovný výkon.Hráči Říše přistoupili k zápasu poněkud profesorsky a zřejmě si mysleli že nás přehrají v tréninkovém tempu.To museli brzy přehodnotit, jelikož hned v 5. minutě se v první vážné šanci ocitl Číhal,ale na hranici šestnáctky netrefil míč ideálně, a ten skončil mimo branku.O deset minut později už se skóre měnilo Honza Bartejs převzal za půlkou míč, předběhl obránce a jeho střelu si lehkou tečí srazil vlastní hráč do branky - 0:1 . I přes naše vedení si stále soupeř nepřipouštěl že by mohl ztratit body a pokračoval v matném výkonu.Navýšení našeho skóre tak bylo na spadnutí. Při našem napadání obrany udělal jeden ze stoperů chybu, kterou mohl potrestat A.Procházka, ale lob jímž chtěl přehodit golmana, skončil těsně mimo.Ve 25. minutě Kružík zatáhl po lajně míč a jeho přízemní centr elegantně patičkou uklidil do brány Procházka - 0:2. Od toho okmžiku se začal probouzet i soupeř. Naše obrana se zálohou však pracovala výborně a do vyložených šancí příliš hráče Říše nepouštěla, a když se do nějaké dostali,,Piskura v brance si s nimi bezpečně poradil.Když už se zdálo ,že by jsme mohli dvoubrankové vedení udržet ,opřel se do míče z 20 metrů říšský útočník a parádní trefou, kterou ještě poponesl silný vítr blíže k tyči, zkorigoval poločasový výsledek. 40. minuta - 1:2.

Do druhé půle jsme si stanovili jasné cíle. Rozestavení 4-5-1 nasvědčovalo tomu, že budeme hrát ze zajištěné obrany a hrozit z brejků. Podle očekávání se Stará Říše vrhla do útoku a v držení míče nás jasně přehrávala , byli jsme to ale my, kdo se dostával častěji do zakončení , protože obraný val Kostelce byl k nepřekonání. 55. minuta a velká šance Kostelce. Procházka se protáhl podél lajny a předkládá Dubnovi na penaltu přihrávku, bohužel ten střílí vysoko nad.V tuto chvíli se hrál velmi atraktivní fotbal nahoru-dolu. Při jednom ze závaru soupeř nastřeluje břevno, odražený míč je vrácen do brány, ten vyráží Piskora, a následnou dorážku vykopává stoper Hawerland.Na druhé straně přebíra odkopnutý míč na půlce Duben, pospíchá s ním do vápna, kde předkládá Procházkovi téměř totožnou přihrávku, kterou na začátku poločasu dostal od něj.Na nerovném terénu Adam jen s obtížemi zpracuje balón a v zakončení mu na poslední chvíli zabrání obránce.A další brejk, a v něm střídajcí Štěpek , který zdálky přehodí golmana,, ale i branku. Po té nás soupeř zatlačí na vlastní půlce a vytvoří si několik dobrých příležitostí.Po jednom z centrů vytáhne Piskura parádním zákrokem hlavičku soupeře na roh. 82. minuta a obrovský závar v našem brankovišti, kdy několikrát odkopáváme míč z brakové čáry, utne v pádu reflexivním zákrokem rukama Hawerland. .Následuje červená – penalta – gól – 2:2 . V posledních minutách se hraje s vypětím všech sil ve vysokém tempu. Útok střídá útok. Poslední minuta nastavení a milionová šance Dubna, který tváří v tvář trefuje golmana do nohy a zápas tak končí smírně 2:2 .

Vojta Duben

15. kolo - 3. třída muži - SK KOSTELEC B - Dušejov 2000 2 : 3 ( 1 : 2 ) - Bartejs, Kružík

Sestava: Neděla- Hájek,Novák,Šťastný,Pešta(65. Hawerland)- Sekan,Kružík,Číhal,Čírtek - Bartejs ( 62. Trnka ),Duben ( 69. Štěpek )

V rámci 12 kola naše rezerva přívítala soupeře Dušejova , který nás na podzim jednoznačně porazil a uštědřil nám 7 branek. Nutno dotat že náš tým hrál v hodně okleštěné sestavě. Z toho důvodu jsme do utkání šli s tím , že nesmíme nic podcenit a cíl ten byl jasný,vrátit soupeři porážku. Takový začátek zápasu ovšem asi čekal málo kdo.První střet protihráčů znamenal standartku soupeře přibližně z 35 metrů.Jeden z protihráčů se opřel do míče a Radek Neděla se po míči natahoval tak nešťastně,že od břevna se míč odrazil do jeho paží a skončil v bráně-1. minuta- 0:1. Hned po rozehrání přišel nákop na Honzu Bartejse ten prošel přes jednoho ze soupeřů do vápna a na dvakrát z úhlu prostřelil golmana -2. minuta – 1:1 . Po té byl na hřišti dlouho jen jeden tým (Kostelec) , který se snažil hrát a strhnout vedení na svoji stranu.Dobrou kombinační hrou jsme si vytvořili územní převahu i několik brankových přiležitostí, bohužel jsme žádnou z velkých šancí neproměnili a jak tomu bývá, přišel trest. 25. minuta - soupeř zahrává roh a míč se odráží k jednomu z protihráčů ten se obtočí kolem jednoho z obránců a z otočky vrací vedení hostům.Do poločasu vyzněla naše snaha o vyrovnání na prázdno a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu 1:2. Druhá půle a opět neuvěřitelný začátek.Po rozehrání Dušejova jsme se rychle dostali k míči M. Kružík si na půlce narazí s Bartejsem , protáhne se mezi třemi soupeři a střelou k tyči z hranice 16 metrů rozvlní síť 2:2.

Potom nastal podobný průběh zápasu jako v první půli , Kostelec kombinuje , tlačí se do předu a soupeř hrozí z brejků. Od 70. minuty po vystřídání třech našich hráčů už se hrál vyrovnaný zápas bez výrazných šancí a tak to vypadá ,že zápas by mohl skončit remízou.Ale chyba lávky, 86. minuta, Dušejov zahrává opět z 35 metrů přímý kop, následuje přímá střela , v první moment to vypadá , že Radek v bráně míč chytí, ten však k údivu všech mezi jeho rukama končí v brance 2:3. Pak už to z naší strany byla křeč a zápas tak končí vítězstvím Dušejova.Rezerva tak na jaře poprvé ztratila body,i když rozhodně nebyla horším týmem a body si zasloužila.

Vojta Duben

14. kolo - 3. třída muži - TJ V. Jeníkov - SK KOSTELEC B 1 : 3 ( 0 : 1 ) - Kružík,J. Čírtek, Trnka

K dspozici máme dva pohledy výkonu B týmu. První pohled je očima V. Dubna a druhý pod tímto článkem očima M. Nováka:

Vojta Duben:

Sestava: Neděla, Blaško, Hawerland(46. Hájek), Pešta, Šťastný(75. Vondra), Novák, Duben(60. Štěpek), Kružík, Čírtek, Neckář, Trnka.

Kostelecká rezerva v rámci dalšího kola zavítala na větrnou hůrku do Jeníkova a nutno říct ,že tentokrát to krom boje dvou soupeřů byl i boj se silným větrem a chvíli i krupkami. Na těžkém terénu kde bylo vidět několik stop po krtincích,(R.Neděla může vyprávět při jednom ze zákroků ho trochu i ochutnal ?), se hrál v celku kombinační a bojovný fotbal z obou stran. Do zápasu lépe vstoupili naši borci a hned od začátku jsme měli častěji míč v držení a naznačili jsme soupeři ,že určitě bránit nebudem ostatně při rozestavení 4-3-3 to ani nešlo. V 15 min převzal na půlce míč Duben probil se přes jednoho ze soupeřů a pak parádní příhrou vybídl na šestnáctce stojícího J.Čírtka, který výborně převzal míč a mazácky prostřelil gólmana soupeře 0:1. O chvíli později si Duben v šestnáctce obhazoval jednoho ze soupeřů ten ho evidentně stáhl, ale sudí , jak jsme později zjistili, rozhodně penalty pískat nechtěl. Po několika nepříliš výrazných šancích na obou stranách se opět měla z naší strany kopat penalta,když byl ve vápně sražen Kružík, sudí však nereagoval.

Ve druhém poločase jsme zahrozili nejdříve my,ale Duben střílel nepřesně.Pak nás Jeníkov na chvíli zatlačil a výsledkem byl přímý kop který soupeř zahrál do tyče, od níž se míč odrazil do zad R.Neděli a míč poskakující po brankové čáře doráželi osamocení tři hráči 1:1. Pak se hrál dlouho fotbal bez šancí až přišla chvíle M. Kružíka který nejprve střílel vedle v další šanci po narážečce s Neckářem se protáhl mezi dvěma stopery a přízemní střelou k tyči se nemýlil 1:2. Po té byl ve vápně faulován hráč Jeníkova penalta se ale nekopala což sudí s klidem vysvětlil,,jim sem nepískl v první půli dvě tak vám taky nemůžu,, V 85 min z půlky odkopával míč Trnka pro který si zbíhal Jeníkovský golman po dopadu silně foukl vítr a míč donesl až za záda brankáře do sítě 1:3. Soupeř už na zbytek zápasu rezignoval a Kostelec tak veze všechny body.

Michal Novák:

Do V.Jeníkova jsme odjížděli bez opor A týmu a s ambicí urvat aspoň bod.Oproti utkání s Cejlí se do základní sestavy zapracovala staronová posila D.Blaško, nová posila B týmu H.Neckař a V.Duben.

První půlku jsme hráli proti silnému větru a to nahrávalo domácím, kteří se snažili nakopávat na rychlíka "Gina".Ovšem žádné velké šance to nepřineslo pouze zranění našeho přestopera J.Hawerlanda, kterému prošláp kotník.Náš styl se odvíjel jednoduše odkopnout balon do klidných vod a tam zabojovat. To se i na vzdory silnému větru dařilo. Kluci bojovali a herně po zemi přehrávali domácí defenzívu. V 20minutě pronikl po pár narážeček Vojta do vápna, kde byl stažen k zemi, ale penalta se nepískala (byla jasná). V 25 min. po rychlém protiútoku našel Vojta kolmicí J.Čírtka, který i přes zaváhání domácí obrany prošel jako nůž máslem a neomylně poslal Kostelec do vedení 0:1. Po tom nás domácí zavřeli a nakopávaními balóny hodně zlobili. Po jedné ze standartek nás podržel R.Neděla vyborným přečtením hry, kdy chytil jasnou hlavičku z malého vápna. Ke konci poločasu opět z rychlého protiútoku zahrozil M.Kružík. Jeho výlet skončil opět neodpískanou penaltou (opět jasná).

Do druhé půle jsme vystřídali M.Hájka za zraněného Hawryho.Postavil se do středu zálohy a Novák šel na předstopera. Od první minuty jsme se snažili hrát po zemi a využít větru ke střelám z dálky. Šance si vypracoval Kružík a Duben, ale bez efektu.Pak zaúřadoval soupeř, začal nás přehrávat a vyústilo to standartkou v 55 minutě z 20m, která se odrazila od tyče do zad letícího Radka a míč se kutálel po brankové čáře. Tam si seběhli 3 domácí hráči a my jenom koukali 1:1. Od té doby byl soupeř lepší. V 60minutě šel dolů vyšťavený Vojta a přišel R.Štěpek do útoku a S.Trnka se stáhl na defendra k Jimmovi. V 65 minutě po krásné kombinaci u levé lajny, kdy H.Neckař ideálně uvolnil Míru patičkou a ten neomylně z hranice šestnácky poslal náš celek do vedení 1:2. To nás postavilo na nohy a soupeřův tlak otupilo. V 75 minutě z půlky "vystřelil" Standa. Domácí golman byl zaskočen razantním nákopem, šel si pro balon, který těsně před ním dopadla a přeskočil ho. Ani dlouhým skokem golman nezastavil míč skákající do branky 1:3. V ten okamžik soupeř rezignoval a už se jenom dohrávalo. V 80 min. střídal K.Šťastný a přišel R.Vondra. Do konce utkání se už nic dramatického nestalo a zápas až na menší střet Radka s Ginem už nic nepřinesl.

Chtěl bych poděkovat celému týmu za bojovnost a plnění taktických úkolů. Radka za bezchybný výkon a likvidaci nakopnutých balónů obětavými zákroky i za cenu "ochutnání" Jeníkovské hlíny.

13. kolo - 3. třída muži - SK KOSTELEC - TJ Cejle 1 : 0 ( 0 : 0 ) - J. Čírtek - 190 diváků !!!

Piskura – Hájek, Novák, P. Čírtek, Šťastný – Pešta, Pech ( 46. Nikodým ), Kružík – Trnka ( 46. J. Čírtek ), Hawerland ( P. Klíma )

V derby s Cejlí podal naše záloha dobrý výkon a zaslouženě zvítězila. Před skvělou návštěvou téměř dvou stovek diváků z obou táborů se hrál fotbal solidní úrovně. Naši borci byli téměř po celé utkání aktivnější, vypracovali si velké množství nadějných šancí, ale rozhodnutí padlo až v 82. minutě, kdy M. Novák ideálně uvolnil J. Čírtka, a ten mazácky placírkou vstřelil vítěznou branku. Výhra je o to cennější, že v našem celku nastoupil ze sobotní základní sestavy A týmu pouze M. Sekan a střídající P. Čírtek společně s L. Nikodýmem. Absolutorium zaslouží celá naše defenzíva, která sebevědomé hosty nepustila do žádné větší šance. V záloze sehrál vynikající part M. Sekan, a hodně byl vidět po střídání i J. Čírtek, který také nakonec vstřelil rozhodující branku. Pochvalu za výkon zaslouží i všichni ostatní. Je vidět, že nový "boss" našeho B teamu našel ten správný recept na soupeře. Snad to vydrží co nejdéle.