SK KOSTELEC u Jihlavy

    SK Kostelec je fotbalový klub na Jihlavsku, který byl po několika desetiletích sportovní nečinnosti znovu založen v roce 1992 spíše jako oddíl juda. V roce 1996 se stala součástí SK rekreační malá kopaná v Kostelci, později futsalový tým, který hrával Okresní přebor ve futsalu a shodou okolností tuto soutěž dokázal v roce 2000 i vyhrát.

Rekreační hráči malé kopané    Kostelečtí futsalisté z roku 1999

    V roce 1998 došlo ke sloučení fotbalového klubu TJ Cejle, která byla z nedostatku financí před zánikem, a SK Kostelec v jeden klub. Tím se stal SK Kostelec členem Okresního přeboru mužů ve fotbale, a tuto soutěž se mu podařilo nakonec zachránit. Ještě v témže roce bylo založeno družstvo žáků, které hned v následující sezóně dokázalo získat celkové druhé místo v celém Okresním přeboru, když až ve finále těsně prohrálo.

Vícemistr Okresního přeboru z roku 2000

    V roce 1999 začalo více koncepčně pracovat vedení SK Kostelec, což se však nelíbilo tehdejším hráčům, kteří přišli z Cejle ( všichni měli ovšem bydliště v Jihlavě ), a neměli tak ke zdejšímu klubu takřka žádný vztah. V polovině sezóny tak odešlo z klubu třičtvrtina hráčů, ale vedení SK dokázalo i v tak krátkém časovém úseku sehnat natolik kvalitní kádr, že i v tomto roce se záchrana nakonec podařila. Od dalších sezón již patří SK Kostelec ke stálicím v Okresním přeboru a dnes hraje z 20 členného kádru 16 hráčů, kteří buď v Kostelci bydlí nebo k němu mají blízký vztah.

    Nejlepším umístěním v poměrně krátké historii klubu bylo 4. místo v loňské sezóně, kde byla i z tohoto umístění možnost postoupit do 1. třídy, což se však zatím z objektivních důvodů neuskutečnilo. V letošní sezóně měl klub postupové ambice, čemuž odpovídala 2. příčka po podzimu a velmi kvalitní zimní příprava. Ale, když se nejvíce chce, tak to právě mnohdy nejde. Vinou zranění, dlouhodobých nemocí atd. jsme jarní část odstartovali de facto bez 7 hráčů základní sestavy a na výsledcích to je bohužel prozatím znát. Ani toto zatím nepovedené jaro ovšem nic nemění na jednoznačném cíli vedení SK, což je postup mužů do 1. třídy v některých z příštích sezón, nejlépe v následující. K tomu všemu by nám měla pomoc i práce s mládeží. Krom žáků je součástí SK Kostelec od roku 2000 i tým dorostenců. Který také působí v Okresním přeboru. Nejlepším výsledkem dorosteneckého celku bylo 4. místo ze 16 účastníků v roce 2002 a polovina tohoto týmu je vlastně základem i dnešního týmu mužů. Pouze v letošní sezóně jsme byli nuceni dorostenecký tým sloučit s TJ Cejle, pod jejíž hlavičkou teď tým dohrál soutěž, ale v příští sezóně opět budou hrát dorostenci v barvách SK Kostelec.

    Co se týče zázemí klubu, i zde nastávají pro SK Kostelec lepší časy. V roce 2003 byla na náklady obce zrekonstruována hlavní hrací plocha renomovanou firmou SIBERA s celoplošnou drenáží, vybudováno závlahové zařízení a zrekonstruována budova prozatímních šaten, které jsou nyní cca 50 m od hrací plochy. V měsíci červnu se však konečně dočkáme i výstavby nových šaten, které budou postaveny víceménně svépomocí členů a přátel SK. Materiál na šatny bude dotovat OÚ v Kostelci, který v poslední době je sportu v obci stále více nakloněn, neboť již pochopil, že vedení SK to s fotbalem a sportem v obci myslí opravdu vážně.

Rekonstrukce hrací plochy z roku 2003

    V loňském roce bylo v areálu zhotovena dřevěná budova občerstvení, na kterou by měla v letošním roce navazovat stavba pergoly o rozměrech 8 x 10 m pro větší pohodlí diváků a možností pořádání různých akcí na hřišti ( turnaje, exhibice atd. )

Dřevěná budova na občerstvení

    SK Kostelec dále disponuje náhradní fotbalovou hrací plochou na bývalé skládce, kterou sám na vlastní náklady vlastně zrekultivoval a zrekonstruoval pro odlehčení hlavní hrací plochy a pro možnosti všech obyvatel obce, kteří tak mají možnost sportovního vyžití právě na tomto hřišti.

Náhradní hrací plocha    Náhradní hrací plocha

    V letošním roce máme v plánu také dooplocení celého areálu, které bude také samozřejmě zhotoveno svépomocí. Věříme, že v horizontu 2-3 let bude celý areál kompletně dokončen a bude chloubou nejen vedení a členů SK, ale i celé obce. Dalším velkým snem vedení SK je připravit pro naše fanoušky ( kteří chodí v poslední době v poměrně hojném počtu ) překvapení v podobě elektronické časomíry, aby SK Kostelec byl i v případě postupu na vyšší soutěž připraven po všech stránkách, které k fotbalu patří.

    Jsme přesvědčeni, že SK Kostelec je postaven na dobrých základech a v budoucnu bude patřit po všech stránkách mezi ty kluby, o kterých se v okrese rozhodně nebude mluvit s despektem. Byli bychom samozřejmě nesmírně rádi a vděčni, kdyby nám k tomu všemu byl ochoten někdo pomoci jakýmkoliv způsobem a v jakémkoli časové horizontu.

Fakta o klubu:

Název klubu: SK Kostelec u Jihlavy

Forma organizace: občanské sdružení součástí ČSTV, OFS, ČSRS

Rok založení: 1992

Počet členů registrovaných v ČSTV: 135

Registrační číslo v ČSTV: 3707080

IČO: 47366079

Předseda klubu: Vojtěch Duben

Místopředseda klubu: Ladislav Doležal

Hospodář: Karel Králík

Sekretář: Radim Ohnsorg

Člen VR: Jiří Zamastil

Celkový počet členů VR SK: 5

Družstva v soutěžích: Muži A - OP fotbal, Muži B - 4. třída fotbal, Starší žáci - OP fotbal, OP futsal muži, I. liga malé kopané

Družstva rekreační: nohejbal muži a cvičení žen

Společné foto všech hráčů z tříkrálového turnaje z Kostelce hraného 7.ledna 2006 Účastníci nohejbalového turnaje v rámci Ball Cupu 2006 hraného 1.července 2006

Co můžeme nabídnout:

- např. nabídka hrací ploch s příslušenstvím pro jednorázové využití s možností zajištění očerstvení